1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Громада села Страбичово активізовуватиме зусилля у децентралізаційній реформі

05.07.2017 12:03 0 Влада

 

В останню неділю червня та першу неділю липня у селах Горонда і Страбичово на Мукачівщині відбулися громадські зібрання селян, присвячені децентралізаційній реформі і зокрема – створенню ОТГ.

Зібрання пройшли в актових залах загальноосвітніх шкіл Горонди і Страбичова в пообідній час недільних днів. Як виявилось, схожість сільських зібрань у Горонді і Страбичові на цьому й закінчувалась. На громадське слухання у Горонді прийшло не менше 140 односельців і воно продемонструвало практично повну одностайність бачення шляхів утворення ОТГ мешканцями громади і сільської ради на чолі з Горондівським сільським головою Іваном Туряницею.

У Страбичові ж на зібрання прийшло всього близько 40 мешканців та керівництво сільської ради, очолюване Страбичівським сільським головою Іваном Бураком, у якого, на нашу думку, так і не сформовано кінцеве бачення участі сільської ради у створенні спроможної ОТГ.

 За умов відсутності затвердженого Перспективного плану формування спроможних ОТГ в Закарпатській області с.Страбичово, відповідно до урядової Методики, може взяти участь у добровільному створенні одного з 3-х варіантів ОТГ: з центрами у селах Великі Лучки, Горонда, або місті Мукачеві. Як показують розрахункові бюджети в умовах 2017 року, які провела консультант з бюджетних питань Юлія Траньович, усі три варіанти в підсумку могли б дати спроможні ОТГ з хорошими бюджетними показниками. А також – значними коштами державної субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ, обсяг якої тим більший, чим більшими є площа сільської території і сільського населення.

Зокрема, у варіанті потенційної Горондівської сільської ОТГ в конфігурації сіл Горонда – Страбичово – Жнятино (9,5 тис.осіб) обсяг згаданої вище державної субвенції становить 4,26 млн. грн., а плюсова різниця «доходи-видатки» у бюджеті ОТГ більше 1,88 млн. грн. Аналогічні цифри розрахункового бюджету для конфігурації ОТГ з селами Горонда - Страбичово (7,3 тис. осіб) становлять, відповідно, 3,1 млн. грн. державної субвенції та 2,55 млн. грн. плюсової різниці «доходи-видатки».

Не зважаючи на гострий і емоційний характер більшості виступів на зібранні як мешканців села Страбичова, так і представників Горондівської сільської ради, і те, що опонуючі сторони дуже часто не чули, або навіть не бажали чути аргументи одна одної, переважна більшість учасників громадського зібрання, що залишилась до його повного завершення, одноголосно проголосували за те, щоб Страбичівська сільська рада активізувала процес участі села Страбичово у створенні саме Горондівської сільської ОТГ.

Найчастіше у виступах багатьох односельців звучали такі вагомі аргументи на користь створення Горондівської сільської ОТГ з територіальних громад сіл Страбичово і Горонда: культурно-ментальна близькість громад двох сіл, яка формувалась впродовж тривалого періоду і, особливо, в останні 40-50 років; переплетіння багатьох родинних і побутово-господарських стосунків за рахунок створення нових родин з різних сіл; спільність територій і сільських проблем, включаючи зайнятість багатьох селян на залізниці, що проходить через територію потенційної Горондівської сільської ОТГ і цим зумовлює додаткову інвестиційну привабливість обох сіл – Горонди і Страбичова, повідомило Закарпатське РВ АМУ.

Як повідомлялось раніше, Чинадійово стане центром першої ОТГ на Мукачівщині.

Читайте на ГК:В Мукачеві поліцейські влаштували погоню за водієм: оприлюднено відео (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В мережі оприлюднено відео з особами, які отруїли собаку на Мукачівщині (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Мукачеві відбудуться змагання з мотоциклетного кросу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus