1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські депутати ініціюють зміни в законодавстві для перетину гуманітарних вантажів на митницях

04.07.2017 12:40 Влада

Тож, ініціююватимуть зміни до чинного законодавства з питань гуманітарної допомоги та звертатимуться з цього питання до Президента та Прем'єр-міністра України.

На затвердження третього пленарного засідання сьомої сесії облради вноситься проект рішення "Про Звернення Закарпатської обласної ради з приводу розширення повноважень місцевих органів виконавчої влади щодо визнання вантажів гуманітарною допомогою".

Так, благодійні, релігійні та громадські організації, які отримують гуманітарну допомогу від іноземних донорів, виконують надзвичайно важливу соціальну функцію, допомагаючи багатодітним сім'ям, одиноким пристарілим, дітям-сиротам, вдовам, людям з обмеженими фізичними можливостями та іншим соціально незахищеним верствам населення. Допомога надається також ліцеям, школам, дитячим садкам та дитячим будинкам. Однак, після змін у законодавстві в сфері визнання вантажів з-за кордону гуманітарною допомогою (жовтень 2012 року) питання завезення благодійних та гуманітарних вантажів ускладнилося, оскільки це питання передано до компетенції виключно Міністерства соціальної політики України.

Це призвело до того, що вантажі, які надходять в Україну як гуманітарна допомога, затримуються на українських митницях, місяцями простоюють і почастішали випадки повернення наданої допомоги.

На думку депутатів, одним із шляхів вирішення цієї проблеми є розширення функцій обласних державних адміністрацій із визнання вантажів гуманітарною допомогою, що цілком відповідає курсу децентралізаційних процесів в Україні. Це дозволить спростити процедуру, що, у свою чергу, призведе до оперативного надходження цільової допомоги соціально-вразливим категоріям населення.

Враховуючи зазначене вище, просимо ініціювати зміни до чинного законодавства з питань гуманітарної допомоги щодо розширення повноважень місцевих органів виконавчої влади у частині визнання вантажів гуманітарною допомогою, зокрема: у пункті 6 постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2013 № 241 "Про затвердження Порядку взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та Національного банку щодо реалізації Закону України "Про гуманітарну допомогу замінити слова: "вантажів вагою до 3 тонн"  на "вантажів", - наголошується в документі.

Прес-служба Закарпатської облради.

Нагадаємо, раніше на КПП "Тиса" зібрались протестуючі.

Читайте на ГК:Гуцульські коні знову з’явилися на Закарпатті
Читайте на ГК:Про нововведений пакунок малюка (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді відзначили міжнародний День шоколаду (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus