1. Головна
  2. >
  3. Влада

Лавров: Закарпаття звернулося до Києва з питанням про децентралізацію

2469
Влада Закарпаття

Глава МЗС РФ Сергій Лавров вважає, що Україні потрібно знову повернутися до ідеї децентралізації.

Лавров: Закарпаття звернулося до Києва з питанням про децентралізацію

"Безумовно, треба думати про децентралізацію", - заявив Лавров в ефірі програми "Підсумки тижня" на НТВ, передає РИА Новости.

Він нагадав про першу зустріч після українських подій дипломатів Росії, США, ЄС і України в квітні 2014 року, "в ході якої спробували знайти формат подальших зусиль щодо врегулювання ситуації".

"Для нинішнього періоду це незвичайний формат, але тоді саме в такому складі зібралися керівники зовнішньополітичних служб: Джон Керрі (держсекретар США), Кетрін Ештон, вона тоді була високим представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки, та в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця... Після багатогодинних переговорів було прийнято заяву, в якій українська сторона взяла на себе зобов'язання, а всі інші вітали це зобов'язання, негайно почати процес децентралізації за участю всіх регіонів України. Це було зафіксовано на папері за участю США, ЄС, Росії та України", - нагадав Лавров.

За припущенням російського дипломата, "тоді вони (влада України) розуміли, що країну потрібно тримати в цілісності, а для цього необхідно делегувати повноваження".

"Потім, напевно, вирішили, що раз Захід став підтримувати Україну, підкидати їм гроші, напевно, "прокотить" і без будь-якої децентралізації. Я впевнений, що без такого, вибачте за грубе слово, "втику" з боку наших західних партнерів більше нічого зробити неможливо", - заявив глава МЗС РФ.

Лавров заявив, що близько третини областей України офіційно звернулися до Києва з вимогою перейти на договірні відносини між областями і центральним урядом.

"Такі тенденції є в Одеській та Закарпатській областях, так що це не тільки схід і південь, це ще і захід країни", - зазначив він.

"Задуматися треба, звичайно, про долю всієї країни (України), а не тільки говорити про те, що на схід від них "агресор", тому більше нічого не потрібно робити, поки вони не закінчать боротися з "агресією", - підкреслив Лавров.

Як відомо, президент Петро Порошенко неодноразово заявляв, що Україна не буде вносити зміни до Конституції щодо децентралізації до виконання частини мінських угод, що стосуються безпеки.

Нагадаємо, раніше екс-голова Закарпатської ОДА заявив, що влада гальмує процеси децентралізації.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber