1. Головна
  2. >
  3. Влада

Ледида: Влада гальмує процеси децентралізації

444
Влада Новини Ужгорода

Екс-голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида виступив у регіональних ЗМІ із заявою про те, що центральна влада намагається провести адміністративно-територіальну реформу нашвидкуруч.

Ледида: Влада гальмує процеси децентралізації

Що стосується децентралізації влади, то Олександр Ледида сказав:

«Децентралізація – це єдиний демократичний шлях для нашої країни. На жаль, сьогодні ми є свідками того, як влада гальмує процеси децентралізації. Все залишається на рівні декларацій, або ж робляться якісь незрозумілі нерішучі половинчаті кроки, які лише відтягують процес реформ.

Влада повинна зрозуміти, що наразі громадяни відсторонені від управління країною і лише у випадку децентралізації регіони зможуть отримати реальну владу, а громадянам зможуть впливати на чиновників.

Хіба не очевидно, що без бюджетної й адміністративно-територіальної реформи, без децентралізації, наша країна буде приречена. Регіони повинні отримати певну фінансову та владну незалежність.

Зараз на місцеві бюджети перекладається лише відповідальність і органи місцевого самоврядування не мають жодного впливу на розподіл і використання субвенцій. Навіть тут в Закарпатті ми неодноразово були свідками того, як центральна влада може виділити під кінець року субвенції на окремі програми, а наші закарпатські органи влади не лише відсторонені від прийняття рішень про їх розподіл, а й проходять принизливу процедуру численних узгоджень в органах центральної влади. А потім ми дивуємося, чому спущені з центру кошти не реалізовані і чому деякі програми, які так потрібні нашій області, так і не виконані.

Формування державного бюджету має відбуватися знизу догори і тільки так місцеві органи влади зможуть надавати своїм громадянам якісні адміністративні та соціальні послуги.

Коли влада на місцях зможе самостійно розпоряджатися бюджетом, то вона буде зацікавлена в його наповненні і раціональному розподілі відповідно до потреб та специфіки регіону, що особливо актуально для Закарпаття, яке вирізняється географічними та природними особливостями. Наразі ж гальмування центральною владою процесів децентралізації не дають можливості регіонам бути більш самостійними і, відповідно, розвиватися», - наголосив лідер Опозиційного блоку в Закарпатській області.

Відзначимо, що міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Закарпаття звернулося до Києва з питанням про децентралізацію.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber