1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські депутати увійшли до груп по співпраці з Китаєм, Південною Кореєю та Чехією

20.09.2016 Влада

Кожен депутат України, крім фракції чи групи, може належати й до складу групи з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами. Йдеться про співпрацю із колегами-парламентарями зарубіжних країн.

Шестеро закарпатських обранців загалом входять до 16-ти груп з міжпарламентських зв’язків.  При цьому лише щодо двох країн – Чехії та Китаю, – закарпатці є колегами. У групі зв’язків з парламентом Чехії працюють Роберт Горват та Іван Балога; у групі зв’язків з Китаєм пересікаються інтереси Роберта Горвата та Михайла Ланья.

Ще одна особливість: депутат Роберт Горват входить одразу до семи таких груп – це максимальна кількість, яка можлива у парламенті цього скликання згідно з Положенням про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з іноземними державами. А от депутатам Василю Петьовці та Івану Балозі достатньо працювати лише в одній із семи можливих «міжпарламентських груп».

Загалом, за підрахунками порталу "Рада", серед нинішніх парламентарів найбільш популярними країнами для співпраці є США (139 членів), Китай (90 членів) та Німеччина (89 членів). При цьому до групи із зв’язків із парламентом США не входить жоден закарпатський обранець-мажоритарник. До групи із зв’язками з депутатами Китаю, як уже згадано, належить Роберт Горват та Михайло Ланьо. Останній також входить до групи із міжпарламентських зв’язків з Німеччиною.

Лише один із шести мажоритарників Закарпатської області є у керівному складі – це Роберт Горват, він ‑ заступник співголови групи з міжпарламентських зв'язків з Словаччиною.

Щодо належності конкретних закарпатських депутатів до груп, то загалом ситуація така.

Роберт Горват (округ №68, центр – Ужгород, фракція «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА») входить до складу семи груп з міжпарламентських зв’язків: з Чеською Республікою, Республікою Іран, Румунією, Китайською Народною Республікою, Угорщиною, Республікою Польща та Словацькою Республікою. В останній групі, як уже згадано, Роберт Горват займає посаду заступника співголови.

Віктор Балога (округ №69, центр – Мукачево, позафракційний) є членом трьох груп з міжпарламентських зв’язків: з Ісламською Республікою Афганістан, Австрійською Республікою та Королівством Норвегія.

Михайло Ланьо (округ №70, центр – Свалява, позафракційний, член групи «Партія Відродження») працює у чотирьох групах з міжпарламентських зв’язків: Республікою Білорусь, Китайською Народною Республікою, Федеративною Республікою Німеччина та Державою Ізраїль.

Павло Балога (округ №71, центр – Хуст, позафракційний) належить до двох груп: міжпарламентських зв’язків з Мексиканськими Сполученими Штатами та Республікою Словенія.

Василь Петьовка (округ №72, центр – Тячів, позафракційний, група «Воля народу») входить до групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Корея (ця країна більш відома за назвою Південна Корея).

Іван Балога (округ №73, центр – Виноградів, позафракційний) також входить лише до однієї групи з міжпарламентських зв’язків – з Чеською Республікою.

Наразі жоден депутат українського парламенту не входить до груп міжпарламентських зв’язків з Росією, Шрі-Ланкою, Ліхтенштейном, Уругваєм.

Читайте на ГК:Із 28 вересня на Закарпатті очікується поступове зниження температури повітря
Читайте на ГК:На Закарпатті відбулися видовищні змагання "з димком" / ФОТО
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Ужгорода, Перечина та Мукачева 26 вересня 2017 року
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus