1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Працівникам Вузлової лікарні станції Королево збережуть робочі місця / ВІДЕО

16.06.2016 0 Влада Автор: Голос Карпат

Однак збереження робочих місць ще не означає наявність грошей на зарплату.

Одним з найскладніших питань сьогоднішньої сесії Виноградівської райради був проект рішення щодо подальших кроків з реорганізації лікарні для залізничників.

На сесію прийшли кілька десятків працівників Вузлової лікарні і депо в Королеві, не згодних з планами приєднувати залізничну лікарню до селищної. Раніше цей заклад мав статус державного, що передбачало і відповідне фінансування. Натомість восени 2015 року Кабмін зобов’язав передати майнові комплекси державних закладів охорони здоров’я у власність територіальних громад. Це означало передачу обов’язків фінансування з центрального бюджету на районний. А оскільки з районної казни у таких випадках можна виділяти кошти тільки на комунальні підприємства, була прийнята пропозиція приєднати Вузлову лікарню до селищної.

Конфліктна ситуація виникла саме через формулювання, оскільки приєднується більший, потужніший і краще оснащений заклад до меншого. Зокрема, у Вузловій лікарні працюють близько 130 працівників, тоді як у селищній - біля 50-ти. За словами керівника вузлової лікарні в Королеві Віктора Параски, у минулому році заклад заробив 1,8 мільйона гривень, наразі має достатню матеріально-технічну базу, спеціалістів, напрацювання страхової медицини. У приєднанні до селищної лікарні він вбачає ризики щодо втрати роботи персоналом.

Юристи, однак, пояснили, чому використовується слово “приєднання”, а не більш прийнятне для громади і керівника “об’єднання”.  Кардинальна відмінність полягає у зовсім різних механізмах подальших дій. Зокрема, для об’єднання закладів потрібно було б повністю ліквідовувати і вузлову, і селищну лікарні, звільняти штат обох установ. Натомість “приєднання” - значно м’якший процес, який не передбачає звільнень.

Обговорення тривало більше години, свою думку висловлювали чимало депутатів, присутніх на сесії медиків і голова обкому профспілки залізничників Ярослав Афтанас. Зокрема, він зауважив, що процеси змін уже практично завершені у подібних закладах в Ужгороді, Мукачеві та Чопі. І всюди - по-різному. Головне, що рішення не відкладалося, оскільки з 85-ти вузлових лікарень в Україні тільки одна Королівська досі не передана на баланс району.

Проект рішення вдалося проголосувати лише після внесення поправки, яка заспокоїла присутніх на сесії медиків-залізничників. Поправка “чорним по білому” передбачає збереження робочих місць працівників Вузлової лікарні станції Королево після її приєднання до Королівської селищної лікарні. Заклад функціонуватиме як одна юридична особа, але з двома корпусами. Штат селищної лікарні збільшать на ту кількість працюючих, яка наразі є у вузловій.

І  вже лише потім доведеться вирішувати наступну проблему: збережені робочі місця ще не означають наявність для них зарплати. Зокрема, грошей, які передбачені для виплати зарплат медикам району, вистачає на дев’ять, а подекуди - лише на сім місяців. Загальний дефіцит щодо фінансування закладів і потреб охорони здоров’я у Виноградівському районі наразі становить 10 мільйонів гривень.

Читайте на ГК:Закарпатські заробітчани вже втрачають інтерес до сусідніх країн і їдуть до "старої Європи"
Читайте на ГК:"Зірка" та "Фанчиково" визначили переможця Кубку Виноградівщини з футболу
Читайте на ГК:Гра природи: на Закарпатті у вересні зацвіли каштани / ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus