Український парламент проголосував за зняття недоторканості з нардепів та суддів, однак це лише перший крок на шляху до реального скасування імунітету.
За таке рішення віддали свої голоси 365 нардепів, 1 - проти, 1 - утримався, 4 - не голосували.
5 лютого на пленарному засіданні ВР представники різних політичних сил попередньо проголосили свою готовність знімати недорканість, чого раніше вимагали від нової влади люди на Майдані.
Однак мусимо розуміти, що будемо безправними перед замовними слідчими, прокурорами. І нам треба голосувати “за”, але завтра треба вже організовувати відкритий конкурс з підбору нового генпрокурора, має розпочатися набір наново всіх судів, - сказав нардеп Єгор Соболєв.
Якщо говорити по-простому, то риба гниє з голови. І зняття недоторканості - це один з етапів боротьби з корупцією, - сказав нардеп Ігор Єремєв від фракції Воля народу. - Але треба приймати так, щоб це не було елементом тиску на тих, хто не згідний з позицією правлячої сили.
Після прийняття Закону про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів) його відповідність до основного закону має вивчити Конституційний суд. У разі позитивного висновку КС, депутати мають повторно проголосувати зняття недоторканності двома третинами голосів.
Натомість самі ж нардепи визнають, що ця ініціатива мало як відобразиться на житті населення. Крім того, нардеп Микола Томенко вважає, що законопроект у теперішній редакції не знімає, а навіть зміцнює суддівську недоторканність. Також триває дискусія щодо закону про імпічмент президента, відсутність якого є тим же непрямим імунітетом гаранта.
Нагадаємо, 16 січня проект Закону подав президент України, пояснюючи інціативу настроями в суспільстві, що імунітет народних обранців виявився невиправданим, оскільки він по суті перетворився в гарантію безкарності.