1. Головна
  2. >
  3. Культура

Куди прилаштувати своїх дітей на літо і скільки це буде коштувати

256
Культура Новини Ужгорода

Літо – період відпочинку, свято дозвілля та канікул. Водночас воно ставить перед батьками одвічну проблему – влаштувати дітям гарний відпочинок. При цьому...

Куди прилаштувати своїх дітей на літо і скільки це буде коштувати
Культура/Розваги: Куди прилаштувати своїх дітей на літо і скільки це буде коштуватиЛіто – період відпочинку, свято дозвілля та канікул. Водночас воно ставить перед батьками одвічну проблему – влаштувати дітям гарний відпочинок. При цьому бажано, щоб вони цікаво та змістовно проводили час, оздоровилися та підтягли знання з проблемних шкільних дисциплін. І звісно, щоб це було безпечно, не дуже дорого і не дуже далеко від дому.

<em >Улітку – до школи?!
У червні на Закарпатті офіційно стартувала літньо-оздоровча кампанія. Роботу розпочали 220 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. З них 11 – позаміських, 2 – санаторного типу, 206 – з денним перебуванням (пришкільне оздоровлення) та одне наметове містечко.

В управлінні освіти Ужгородської міськради нам розповіли, що в місті діяли всього два табори на базі шкіл. Рішенням виконкому табори відпочинку з денним перебуванням організували в одну зміну на 14 днів з 10 по 27 червня на базі ЗОШ № 12 та в ліцеї „Лідер”. На ці заклади виділили 50 тисяч гривень. Путівки за кошти бюджету надали в першу чергу для соціально незахищених категорій дітей.

“Минулого року задіяли значно більше шкіл, та й термін організації таборів на їх базі був удвічі довший, – коментує ситуацію головний спеціаліст управління освіти Ужгородської міськради Н.Шляхта. – Усі батьки, які мали бажання віддати своїх дітей на пришкільний відпочинок, отримали таку можливість. Цьогоріч, на жаль, склалася ситуація, коли через брак фінансування організувати табори не вдалося…”

Дійсно, минулоріч при загальноосвітніх навчальних закладах м. Ужгорода було організовано роботу 20 таборів відпочинку з денним перебуванням, на що з міського бюджету виділили 700 тис. грн. Загальна кількість дітей, яких забезпечили відпочинком у таборах з денним перебуванням у 2013 році на базі загальноосвітніх навчальних закладів, – 4110.

А от цього року на двох таборах, проведених у червні, пришкільний відпочинок для маленьких ужгородців закінчився…

Не їдете в “Артек”, то “Артек” приїде до вас

Цьогоріч з бюджету області на оздоровлення виділили 43,3 млн. грн. Сюди входять як підготовка, так і сам процес оздоровлення. Якщо порівняти з минулим роком, то на оздоровчу сферу було виділено трохи менше – 39 млн. гривень.

“Станом на початок липня в області оздоровилися 19300 маленьких закарпатців. З них 16836 осіб – це діти пільгових категорій, – розповідає начальник обласного управління у справах молоді та спорту В.Ерфан. – Через фонд соціального страхування закарпатці мають можливість придбати путівку на відпочинок у певний стаціонарний оздоровчий заклад області для своєї дитини. Таким чином вони оплачують 10% від її вартості. Якщо райдержадміністрації, міськвиконкоми, або дитячі лікарні міста подають заявку у відділ облдержадміністрації, заздалегідь, для дітей пільгових категорій, то тоді вона буде безкоштовною”.

Під час розмови пан Ерфан зазначив, що на його думку “Артек” із анексованого Криму повинні перенести лише на Закарпаття. Область з її неповторними природніми багатствами, з унікальною інфраструктурою ідеально підходить для цього. Тут дітлахи зможуть повноцінно відпочити, оздоровитися, пізнати багатонаціональні традиції краю і його неповторний колорит.

На разі оздоровлення дитини в санаторії краю коштує – від 2900 грн. до 3500 грн. Воно включає в себе 21 стаціонарний день, трансфер в обидва боки, п’ятиразове харчування та анімацію. Таке оздоровлення хоча і є багатообіцяюче, але не під силу більшості закарпатських сімей. Бо у цей складний час для країни і Закарпаття зокрема, складно виділити такі чималі гроші на оздоровлення дитини. Пришкільні табори у такий час є набагато кращою альтернативою, але більша їх кількість повинна бути зосереджена в містах.

Англійське літо.
Останнім часом неабияку популярність улітку мають мовні школи. І це цілком зрозуміло, адже поєднують приємне з корисним: відпочинок та спілкування з поглибленням знань.

“Цього року в мене було не дуже добре з англійською, – зізнається ужгородський шестикласник Сашко Габор. – Тому, коли мама побачила рекламу цього табору, сказала: поїдеш і вдосконалюватимеш мову».

Звісно, задоволення таке не всім батькам по кишені, але, з іншого боку, обійдеться значно дешевше, ніж їхати в подібний табір за кордон. До прикладу, англомовний табір у Карпатах, який включає умови проживання, чотириразове харчування, приблизно 40 год. іноземної мови на 12 днів коштуватиме приблизно 4000 грн. Якщо мова про те, щоб дитина відвідувала мовний табір у місті, то це обійдеться значно дешевше. За 10 днів перебування від 9.00 до 18.00 вам доведеться викласти приблизно 900 грн.

Напрошується висновок, що організація дитячого відпочинку на Закарпатті бажає кращого. Чиновникам у високих кабінетах слід заздалегідь проаналізувати кожен вид відпочинку для дітлахів, урахувати всі “за” і “проти” та знайти правильну альтернативу. Погодьтеся, що для багатьох ужгородських родин пришкільні табори були рятувальним колом. Натомість для сільських дітей “табір” зазвичай на господарстві. Але наші чиновники, як завжди, все вирішили за нас. Влаштували 206 пришкільних таборів в області і всього два в обласному центрі.

Отож при організації літньої оздоровчої кампанії необхідно враховувати насамперед інтереси батьків у селі і місті, залежно від того де в вони проживають, соціальний статус родин, рівень матеріального забезпечення. Лише такий різносторонній підхід до цієї справи дасть хороший результат – діти зможуть якісно відпочити, а дорослі не матимуть мороки з ними в період літніх канікул.

Христина БІКЛЯН
Джерело

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber