1. Головна
  2. >
  3. Культура

Арт-пікнік «Креденц» переїде з Виноградова в ужгородську «Скалку»

65
Культура Новини Ужгорода

Арт-пікнік «Креденц» переїде з Виноградова в ужгородську «Скалку»

Мандрівний арт-пікнік «Кредец» цього разу проведе свій шостий збір не в межах Виноградова, а на базі літнього табору «Скалка» в Ужгороді.

Власне, місце проведення фестивалю і є його відмінною рисою. Мова йде про покинуті будівлі радянської епохи. Щороку господарі «Креденцу» Ольга та Роберт Тіводори значну частину особистого часу приділяють пошуку ідеальної «заброшки», яка на три дні стає місцем паломництва стрітартерів, художників, інсталяторів та просто усіх бажаючих добре відпочити на вихідних. Схоже, цього року митцям буде де розвернутися – на території «Скалки» знаходиться кілька десятків закинутих літніх будиночків та й сама територія табору немала, кажуть організатори.

Як виникла ідея обрати «Скалку»?

Провести фестиваль в Ужгороді нам порадили тамтешні знайомі. Звичайно, ми вагалися, адже у Виноградові при потребі я можу зателефонувати одному, іншому другу, який мене не підведе, одразу погодиться підвезти необхідні речі, просто чимось допомогти на місці. Проте, виявилося, що з бажаючими долучитися до спільної справи нема ніяких проблем і в Ужгороді, тож волонтерів для нашого арт-пікніка поки що вистачає. (Роберт Тіводор)

Цьогорічне місце проведення дуже живописне – «Скалка» знаходиться біля Невицького замку, серед лугів, лісу… Тож, коли ми обрали об’єкт, було лише одне питання — домовитись з керівництвом. Знаємо на власному досвіді, як нелегко буває переконати власників будівель, що наш захід все-таки культурний, тож палити, руйнувати що-небудь на території ми не збираємося (сміється). Цього року нам дуже пощастило — директор закладу дуже позитивно сприйняв нашу ініціативу. Адже, всі пам’ятають, яким потужним рекреаційним об’єктом була колись «Скалка». Тому наш арт-пікнік повинен ще й привернути увагу до цього літнього табору і його відбудови(Оля Тіводор)

Є дуже багато подібних творчих ініціатив, фестивалів, які через 2-3 роки «згасають». А «Креденц» з кожним роком збирає все більше митців і гостей. Як думаєте, чому?

Наш арт-пікнік є дуже непостійним, кожного року він відкривається з іншого боку, з’являється щось нове. Це так, ніби ти запросив друзів до себе… Коли ти приходиш до свого хорошого друга на день народження, ти ж не сидиш постійно за столом? Ти поводишся розкуто: захотів – пішов на кухню, взяв собі чогось, або вийшов на балкон покурити чи взагалі пішов поспати. Так само і в нас, ми ж практично усі є добре знайомими на «Креденці» — через соціальні мережі, творчі проекти – як кажуть «друзі друзів»… Тож ви можете піти подивитися як працюють художники, поговорити з ними, чи піти на творчу лекцію (до речі, цього року ми вперше вводимо виступи лекторів), пограти у волейбол чи послухати виступ музичного гурту. Чи взагалі нічого не робити, просто посидіти на природі… Навіть місце проведення щоразу різне. Наші гості ніколи не знають чого очікувати від «Креденцу» цього разу. І саме це чіпляє напевно…

Скільки коштує провести такий фестиваль?

Спочатку, коли організовувалася одноденна виставка «Ідея» і треба було оплачувати перевезення, канапки, напої, довелося витратитися, і навіть трохи більше, ніж то планувалося. Проте ніхто за тими грішми ніколи не шкодував, бо й справді вдалося організувати гарне дійство, зібрати докупи багато творчих хороших людей. Але в останні роки число наших гостей почало доходити до півтисячі, люди приїжджають з усієї України, з-за кордону. Тому аби почастувати усіх гостей тим же бограчем, потрібна вже немала сума. Усі учасники «Креденцу» скидуються по 50 гривень, це дозволяє компенсувати нам витрати на транспорт і їжу. Тож в останні роки нам вдається виходити «по нулях».

Олександр Пилип

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber