1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У селі на Закарпатті оновили пам’ятний знак кладовища бронзової та залізної ери (ФОТО)

12.12.2020 18:44 0 Культура
 

Йдеться про село Чомони Великодоброньської ОТГ.

У 1935–36 та 1938 роках відомий археолог Йожеф Янкович, директор мукачівського Музею Легоцького, разом із чеським археологом Ярославом Бемом, після приєднання Закарпаття до Чехословаччини, проводив розкопки у селі Чомонин, яке зараз входить до Великодоброньської ОТГ. Під час розкопок курганних гробниць бронзового віку було знайдено 3500-річні урни та бронзові предмети.

У 1941 році під час орання в городі Яноша Гадара, мешканця села Чомонин, було знайдено урну з 15 предметами бронзової ери. Під час меліоративних робіт на колгоспних землях у 1970-х роках, під час риття глибокого каналу було знайдено ще один артефакт бронзової доби, де розкопки проводив археолог Едуард Балагурі. На сьогодні частина знахідок загублена, інші можна побачити у виставкових залах замку Паланок у Мукачеві та обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді.

За ініціативи місцевого осередку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) с. Чомонин у 2014 році на пагорбі, який місцеві називають «древнім цвинтарем» («Ócska temető»), селяни створили пам’ятний знак поховання бронзової та залізної ери на пагорбі, який до Другої світової війни місцеві жителі також використовували як кладовище.

На сьогодні пам’ятний знак потребував реконструкції через аварію та людську недбалість, яку місцеві жителі змогли здійснити завдяки отриманому гранту.

Джерело.

Нагадаємо, Закарпаття: поліція з’ясовує обставини моторошної ДТП на виїзді із Хуста

Читайте на ГК:З води вже витягнули бездиханне тіло: річка забрала життя закарпатця (ФОТО)
Читайте на ГК:Одна з найдовших в Україні: на Закарпатті розквітла алея Сакур (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Туристичний європейський автобус застряг у "аксесуарах" мукачівських вулиць: у соцмережах обговорюють курйозний випадок на Закарпатті (ВІДЕО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська