1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

«Реставрація спільної історичної та культурної спадщини»: в Ужгороді реставрують історичний стінопис в Ужгородському греко-католицькому соборі (ВІДЕО)

27.11.2020 20:36 0 Культура

Реставраційні роботи розпочали у жовтні, а до того був великий період підготовки.

Група із львівських реставраторів ретельно підходить до процесу відновлення, подекуди опрацьовує знищені елементи. Працює також і наглядова рада. Роботи можливі завдяки проекту «Реставрація спільної історичної та культурної спадщини».

Проект співфінансується з коштів ґранту Євросоюзу і передбачає проведення реставрації настінного живопису, відновлення дерев’яних елементів іконостасу та вівтаря. Наразі працюють над стінописом головної нави, на стелі триватиме відновлення роботи Йосипа Бокшая.

Центральна композиція живопису на стелі — це робота «Воздвиження Христа», написали її ще до часів Бокшая. У 20-х роках ХХ століття штукатурка посипалася, а вже у 1938 році до відновлення та внесення коректив запросили іменитого закарпатського митця. Він за рік закінчив роботи.

З офіційним стартом проекту відновлення старовинного живопису пояснили повноваження наглядової ради та процес її створення.

Над реставрацію працюють майже півтора десятка фахівців. Вартість проекту майже 12 мільйонів гривень. Усі роботи мають намір завершити вже у 2022-му році.

Деталі дивіться у відео від .

Нагадаємо, Йожеф Бочкоі повертається у крісло Генерального консула Угорщини в Ужгороді?

Читайте на ГК:Найбільша українська ІТ-компанія шукатиме таланти в Ужгороді
Читайте на ГК:"Монологи над Ужем": в Ужгороді стартував Міжнародний фестиваль моновистав
Читайте на ГК:На Закарпатті затримали "квартет" нелегалів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...