1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Середньому вшановуватимуть уродженця селища Іштвана Добо і відкриватимуть оновлений дитячий садок (ФОТО)

05.09.2020 18:19 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

На початку вересня шість років поспіль в Середньому проводились масштабні фестивалі, на яких вшановували пам’ть легендарного коменданте Егерської фортеці, національного героя Угорщини Іштвана Добо.

Нині у зв’язку з панепідемією відбудеться лише “тихе” покладання квітів до погруддя полководцю, встановленого у споруджених ним винних підвалах.

“Іштван Добо відомий як командир 2-тисячного загону військових, які разом з мешканцями Егера у 1507 році зупинили майже 2-х тисячну навалу турків і цим самим не допустили подальшого знищення загарбниками поселень Європи, в тому числі Закарпаття,”- писав про мужнього коменданте Голос Карпат.

Легенда гласить, що за перемогу над турками король Угорщини подарував барону 10 тисяч полонених, руками яких і були витесані в торфі майже 4 кілометри винних підвалів, з яких добірні закарпатскі напої доставлялись навіть до царського двору Петра І. Звідси й подальша їх історична назва – царські винні підвали.

У 2014 році на честь Іштвана Добо тут встановили бронзовий бюст полководця. Виготовив його знаний угорський скульптор Тібор Терек.

У неділю, о 14.00, в Середньому відбудеться вшанування пам’яті легендарного коменданте, власника місцевого замку. А через годину, о 15.00, в селищі відкривають оновлений за кошти угорського уряду дитячий садок.

Нагадаємо, слуги Народу представили в Ужгороді кандидатів у депутати рад різніх рівнів та на голів ОТГ краю (ФОТО)

Читайте на ГК:Сьогодні в Ужгороді провели акцію «Молодь проти СНІДу» (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді судитимуть чоловіка,який наїхав на жінку і при цьому навіть не зупинився
Читайте на ГК:Ремонт Петефі обійшовся Ужгороду вже у 49 млн гривень

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...