1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Роми Карпатського басейну відзначають своє інтернаціональне свято

08.04.2020 14:13 Культура Лайт

Щороку 8 квітня роми всього світу відзначають інтернаціональне свято - Міжнародний день циган.

Щороку 8 квітня роми всього світу відзначають інтернаціональне свято - Міжнародний день циган.

8 квітня 1971 року відбувся Перший Всесвітній ромський конгрес, в тому ж році в Лондоні був створений Міжнародний союз ромів, інформує MyHungary.Net.

Результатом Першого Всесвітнього ромського конгресу стало визнання циган усього світу єдиної і вільної нетериторіальною нацією. Були прийняті ромські національні символи - прапор і гімн.

Протягом століть ромські племена іммігрували з Північної Індії, ймовірно, через турецьке завоювання, на землі Південно-Східної Європи. На початку 15-го століття ромські громади досягли територій Карпатського басейну, дійшли до кордонів Західної Європи.

В даний час роми є невід'ємною частиною, зокрема, суспільства Угорщини. Згідно з переписом 2011 року, угорські громадяни ромського походження - це найчисленніше меншина в країні, яка становить 3,16% від населення Угорщини (500-600 тисяч осіб).

За даними досліджень 78,4% угорських ромів проживає в сільській місцевості, близько 7,7% проживає в Будапешті, 13,9% - в інших містах. Найбільше число ромів, станом на 2001 рік, проживало в Боршод-Абауй-Земплен (Borsod-Abaúj-Zemplén) - 45 525 чоловік і Саболч-Сатмар-Берег (Szabolcs-Szatmár-Bereg) - 25 612 осіб.

Нагадаємо, Роми Виноградівщини почали активніше шукати роботу, - ромський правозахисник

Читайте на ГК:Телевізори, бочки та навіть холодильник: Угорські та закарпатські активісти виловили з Тиси понад 5 тонн відходів (ФОТО)
Читайте на ГК:Петер Сійярто вимагає, щоб Україна дозволила державне управління мовами меншин
Читайте на ГК:В Угорщині заборонили пропаганду гомосексуалізму серед молоді
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...