1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Вона, як мама для вихованців. На Перечинщині дебютував ансамбль «Туряночки» (ФОТО)

08.03.2020 18:21 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Кому не знане ім’я Ольги Мицьки та її вихованців на Перечинщині, той багато що втратив. А от робота цієї жінки із дітьми таки є вагомим результатом високих досягнень та перспектив.

Музичну освіту Ольга Мицька здобула найперше у Мукачівському гуманітарно-педагогічному інституті. Пізніше вступила до Ужгородського держмузучилища ім. Д.Є.Задора.

Багато років поспіль є викладачем ДМШ при Тур’я-Реметівській ЗОШ. Навчає діток грі на баяні, фортепіано та, зокрема, на цимбалах.

Що до останнього інструменту, як наголошує викладач, то донедавна про нього лише мріяли. А от зараз уже радіє, бо зазвучав у рідній школі.

Та не лише викладацькою діяльністю займається Ольга Мицька, а й художньою самодіяльністю поряд із основною роботою, що є не меш важливим та заслуговує подяки.

На разі учителькою створено ряд колективів на базі Тур’я-Реметівської ДМШ. Це і фольклорний ансамбль «Родина», і «Поштарі», і «Дударики», і «Дзвіночки». А днями на сцені районного будинку культури засвітився і юний ансамбль «Туряночки». Презентація першого концерту ансамблю пройшла із нагоди відзначення 8-го Березня.

До кожного заходу керівник «дресирує» вихованців, аби, як наголошує, не заганьбитись. І, мабуть, що не даремно ті «дресировки» одного разу таки дозволили «Родині» взяти перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Голос країни». Але і це ще не все:

–Підготовка була насиченою, – відзначає Ольга Мицька.

–Подавши заявку що до участі у музичному проекті, не втрачаючи ані хвилини, розпочалися дні репетицій. По кілька разів репетирували на день, відшліфовували здібності і талант кожного із учасників. Працювали над голосом вокалістів. У результаті, можемо гордитись нашою роботою – вчительською і учнівською, бо досягли ми своєї мети.

Чи не уперше на столичній сцені тоді висупали 16 учасників гурту «Родина», за словами Ольги Мицьки: Анастасія Дьомінова, Валентин та Аліна Малікові, Владислава та Ярослав Тернущаки, Станіслав Фортуна, Софія Скубенич. Євгенія Данило, Анна Повханич, Аліна Микович, Іванна Гресько, Щедріна Марина, Оксана Іванічева, Євгенія Мешко та Пузакулич Христина. У їх виконанні лунали закарпатські та словацькі народні пісні: «Мила моя», «Горі селом іду», «У нашем валале», «Таке са мі девча пачі», Анічка», Од віходу», «Була бабка…». Всіх учасників було удостоєно дипломами за участь у номінації «Народні вокально-інструментальні ансамблі».

– А дипломом у номінації «Естрадний вокал» нагородили на той час солістів – Станіслава Фортуну, Анастасію Дьомінову та Валентина Малікова, – розповідає Ольга Петрівна. Та найочікуванішою відзнакою «столичного рівня» для «Родини» із ремет був заслужений кубок у Всеукраїнській музичній олімпіаді «Голос країни», - із задоволенням констатує викладач ДМШ, якій на сьогодні і молодий би позаздрив у її творчому запалі і відношенні до діток.

За сумлінну й багаторічну працю на ниві музичної освіти Ольга Петрівна відзначена рядом Подяк, грамот та Дипломів районного та обласного рівнів, а її вихованці добре відомі не лише в Закарпатті, а й за межами краю, зокрема у Словаччині.

– Та це – лиш початок спільної праці та віри у мене батьків. А дасть Бог, то знатимуть нас і у штатах. Запрошували нас до Канади, маю там знайомих, - додає пані Ольга.

Кожен ансамбль – це окремий сценічний образ та неабияка праця – і діток, і вчителя. І майже до всіх у Ольги Петрівни є ключ розуміння. Вона більше, як педагог, який дбає лише про обов’язок. Напроти, вона, як мама наголошують вихованці та її колеги.

Та й батьки постійно підтримують педагога у її стараннях і дуже радіють численним успіхам свого чада.

–Тільки подумати, – повен автобус дітей, один батько, чи мати, водій і Петрівна з усіма тими дітьми їдуть на виступ із ремет до Ужгорода, - каже батько одного із вихованців пан Ігор. – І всім отим дітям дай раду! Не кожен би впорався, а от у Ольги Петрівни є особливий дар у цьому, – зазначає пан Ігор.

Із року у рік Ольга Мицька та її вихованці беруть участь у найрізніших театралізованих дійствах та обласних фестивалях: «Перечинські колядки», «Словенска веселіца», «Лемківська ватра», «Веселковий передзвін», «Золотий соловей», «Перечинщина скликає таланти».

Неодноразово ансамбль «Родина» є учасником та призером фестивалю-конкурсу стрілецької пісні «Красне поле», який проходить у Хусті із нагоди вшанування подій на Красному полі до річниці Карпатської України. А випускниця Тур’я-Реметівської ДМШ Анастасія Дьомінова на разі гастролює із Закарпатським народним хором.

Ольга Петрівна гордиться кожним із вихованців, та й не лише за їхні досягнення, а за любов, яку їй дарують взамін її дітки. І не даремно, один із ансамблів Пертівни – «Родина», в якій – різні діти, зокрема, й з багатодітних родин.

Нагадаємо, Перечинські полісмени затримали "музичного злодія"

Читайте на ГК:Закарпатка збирає гриби поряд із власним обійстям, де кожного разу чимало охочих туристів (ФОТО)
Читайте на ГК:В освітньому закладі на Ужгородщині збирають монети, що вийшли із обігу: відома причина
Читайте на ГК:Вбивчий туризм на Ужгородщині: найвища полонина району страждає від джипінгу (ФОТО)

 

 

 
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...