1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт пам'яті Етелли Чуприк

27.01.2020 13:02 Культура

Недавно відійшла у вічність талановита піаністка, чудова жінка, яка не уявляла свого життя без музики та рояля, народна артистка України Етелла Чуприк.

Недавно відійшла у вічність талановита піаністка, чудова жінка, яка не уявляла свого життя без музики та рояля, народна артистка України Етелла Чуприк.

На початку лютого минає 40 днів з нагоди цієї сумної події.

03 лютого 2020 о 18.30 Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт пам’яті Етелли Чуприк. Світла їй пам’ять! Вона на завжди в наших серцях!

Коротко про музикантку:

Народилася 1964 р. у м. Виноградово Закарпатської області. Грати на фортепіано розпочала ще в трирічному віці, а в п’ять років виступила зі своїм першим концертом з творів Шуберта і Шопена. Після закінчення музичного училища у 1986 р. вступила на навчання до Львівської консерваторії імені М.В. Лисенка.

Е. Чуприк була лауреатом багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів: 1988 р. – отримала І премію на конкурсі ім. М.В. Лисенка, 1990 р. – ІІІ премія на конкурсі ім. С. Рахманінова в Москві. Піаністка була також стипендіатом Асоціації Ріхарда Вагнера в Байройті, членом журі конкурсу ім. М. В.Лисенка, з 1996 р. віце-президентом Асоціації українських піаністів.

Гастролювала з симфонічними оркестрами в Європі та виступала з такими диригентами як: Джансуг Кахідзе, Федір Глущенко, Володимир Сіренко, Єжи Сальваровський, Богуслав Мадей, Владімір Понькін, Роберт Кеніг та ін. В її репертуарі близько 300 сольних творів та понад двадцять концертів для фортепіано з оркестром. Здійснила записи 13 компакт-дисків. Діапазон програм Етелли Чуприк сягає від Д. Скарлатті до К. Дебюссі, від Л. ван Бетховена до С. Рахманінова, від М. Лисенка до В. Балея.

Підготувала Марія Коваль

Нагадаємо, пішла з життя одна з найвидатніших піаністок свого покоління – Етелла Чуприк.

Читайте на ГК:Орфанні хворі: скільки людей із рідкісними захворюваннями перебувають на обліку в регіоні (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Невтішна статистика: оприлюднено кількість нових інфікованих коронавірусом в Ужгороді
Читайте на ГК:Сімейний лікар про міфи вакцинації від COVID-19
загрузка...