1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В «Паланку» відкрився музей авторських творів академіка Володимира Микити

21.09.2019 20:05 Культура

В Мукачівському історичному музеї сьогодні відкрили музей авторських робіт академіка Національної Академії мистецтв України Володимира Микити.

Тут представлено майже сотня полотен художника, які він створив у різні роки. Музей працюватиме в будівлі замку «Паланок», на другому поверсі Верхнього двору. Для музею відвели аж 9 залів Мукачівського історичного музею, та видали спеціально каталог.

Сьогодні відбулася презентація музею, участь в якій взяли Мукачівський міський голова Адрій Балога, Президент Національної Академії мистецтв України Андрій Чебикін, голова Національної спілки художників України Володимир Чепелик, дипломати, святі отці, численні колеги та друзі Володимира Микита з країни та за кордону.

Володимир Микита –класик закарпатського живопису. В академіка чимало нагород, серед яких і ордени Ярослава Мудрого, він лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая й А. Ерделі, Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Його роботи виставлялися у 17-ти країнах світу. І нині його полотна можна побачити у 34-и музеях по всьому світу. Про його творчість можна прочитати майже в 300 публікаціях. І ось від сьогодні з творчістю академіка можна буде ознайомитися в його музеї авторських робіт в «Паланку», повідомила Мукачівська міськрада.

Нагадаємо, недавно громадськість сколихнула історія 12-річної закарпатки, яка народила у Рівному

Читайте на ГК:Про шкідливість вживання наркотиків інформували учнів Мукачівщини
Читайте на ГК:На Закарпатті вшанували пам'ять жертв Голокосту
Читайте на ГК:В Мукачеві згорів автомобіль BMW X5
Стрічка