1. Новини Закарпаття
  2. >

"The March of Time": Закарпаття в американській кінохроніці 1939 року (ВІДЕО)

02.09.2019 21:37 Культура

Унікальна кінохроніка для проекту The March of Time, що зафіксувала життя євреїв Карпато-Рутенії після угорської інвазії до Карпатської України та її входження до складу Угорщини.

Унікальна кінохроніка для проекту The March of Time, що зафіксувала життя євреїв Карпато-Рутенії після угорської інвазії до Карпатської України та її входження до складу Угорщини.

Напередодні Другої світової війни — коли Східну Європу лихоманило, а Карпатська Україна проголошувала незалежність — до території теперішнього Закарпаття була прикута увага всього світу.

Саме в ці часи американською медіакорпорацією Time Inc. до наших країв було відряджено фотокореспондента Вільяма Вендівера та кінематографіста Марселя Реб’є – повідомляє проєкт Transcarpathian Heritage на своїй сторінці в соцмережі FB.

Результатом роботи тандему кореспондентів стала серія світлин для часопису LIFE та унікальна кінохроніка для проекту The March of Time, що зафіксувала життя євреїв Карпато-Рутенії після угорської інвазії до Карпатської України та її входження до складу Угорщини.

Хронометраж кінохроніки:

00:00:00 — синагога в Ужгороді;
00:33:05 — жінка з куркою біля будинку шойхета у Мукачеві;
00:49:10 — вуличні сцени в Мукачеві;
01:06:16 — магазин тканин Адольфа Мармельштейма у Мукачеві;
01:52:29 — надгробки на невеликому єврейському цвинтарі в Середньому;
02:16:14 — синагога на вулиці Догань в Будапешті (!) (об’єкт помилково потрапив до хроніки);
02:27:30 — група єврейських хлопчиків зі скрипками;
03:01:25 — теперішня Театральна площа в Ужгороді, будівля ресторації Мано Фюреді;
03:06:25 — вулична торгівля на теперішній площі Корятовича в Ужгороді;
03:24:27 — поліцейський регулює рух перед металевим мостом в Ужгороді (нині Пішохідний міст);
03:43:00 — прохід колони гонведів перед будівлею готелю-ресторана «Корона»;
04:11:03 — розвантаження сіна на теперішній площі Корятовича в Ужгороді;
04:40:05 — вуличні сценки на площі Корятовича в Ужгороді, баня Цегольнянської церкви;
05:35:00 — торгівля картоплею на площі Корятовича в Ужгороді.

Марсель Генрі Реб’є (Marcel Henri Rebiere) — кінематографіст та оператор французького походження. Народився в Парижі у 1896 році. Вступив на службу до Французької Армії у 1914 році, але після поранення розпочав працювати у військовій кінематографічній службі.

Після війни зняв кілька документальних фільмів на замовлення уряду Франції — у Французькій Західній Африці, на Близькому Сході та в Сибіру. З 1925 року працює головним оператором кінокомпанії Compagnie Universelle Cinematographique, а вже у 1934 році стає головним оператором проекту The March of Time у Європі.

* * *

The March of Time («Марш часу») — документальний проект короткометражної кінохроніки, що транслювалась протягом 1935-1951 років у кінотеатрах США перед показами основних фільмів. Кінохроніка цього проекту була джерелом новин та різновидом розваги для мільйонів відвідувачів кінотеатрів, аж поки врешті у 1950-х телебачення не витіснило її роль. Часто зводилися навіть спеціалізовані «кінотеатри новин» в багатьох великих містах.

Проект The March of Time був створений медіакорпорацією Time Inc. — найбільшим видавцем США та Великої Британії, засновником часописів LIFE, TIME, People та близько сотні інших друкованих видань.

Читайте на ГК:Більше двохсот автомобілів "застрягло" на 2-х митних переходах Закарпаття з Угорщиною
Читайте на ГК:Підприємцям Закарпаття: з третього серпня податкові платежі прийматимуть до 23:00
Читайте на ГК:На Закарпатті у ще одного прикордонника виявили коронавірус