1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді на виставці презентували художній доробок Івана Бондаренка (ФОТО)

08.08.2019 16:08 Культура

Виставка Івана Бондаренка, члена Об’єднання професійних художників Закарпаття, відкрилася 7 серпня у Закарпатському музеї народної архітектури і побуту.

Виставка Івана Бондаренка, члена Об’єднання професійних художників Закарпаття, відкрилася 7 серпня у Закарпатському музеї народної архітектури і побуту.

Експозиція цікава уже тим, що автор приурочив її до свого 80-річного ювілею.

Насамперед доречно зазначити, що народився Іван Єфремович Бондаренко

на Вінниччині. Освіту здобував у Вінницькому інституті на факультеті математики. Згодом працював учителем. Але володіючи здібністю малювати, прагнув здобути архітектурну освіту. Тому у 1964 р. вступив до Львівського політехнічного інституту на факультет архітектури. За дипломний проект «Реконструкція м. Львова» на всесоюзному конкурсі кращих дипломних проектів архітектурних вузів отримав диплом ІІ ступеня, що дало можливість відразу після закінчення інституту стати членом Спілки архітекторів СРСР. Держбудом України був направлений на роботу в Закарпаття. Працюючи на різних посадах, в тому числі 20 років директором проектного інституту «Закарпатдіпромісто», не забував про захоплення живописом. Будучи автором різноманітних архітектурних проектів у низці населених пунктів Закарпаття, Іван Бондаренко, отже, не полишав свою глибинну мрію – малювати. Тож, брав активну участь у багатьох художніх виставках.

На нинішній виставці у музеї автор презентував 34 художні полотна. Це в основному пейзажі. Працює митець і в жанрі акварелі. Із представлених робіт бачимо, що автор виставки полюбляє зображувати мальовничі краєвиди Закарпаття, народну та міську архітектуру.

На відкритті експозиції зібралася велика кількість поціновувачів образотворчого мистецтва, друзів, колег автора.

Василь Коцан, директор музею народної архітектури і побуту,  коротко ознайомив присутніх з життєвим та творчим шляхом І. Бондаренка.

Від обласної адміністрації з вітальним словом виступила Надія Токарчик, заступник начальника управління мистецтв департаменту культури. Професійну оцінку творчості Івана Бондаренка дали його колеги Василь Брензович, заслужений художник України, голова Об’єднання професійних художників Закарпаття; Владислав Ганзел, голова закарпатського обласного відділення Національної спілки архітекторів України; Михайло Белень, заслужений художник України, член Об’єднання професійних художників Закарпаття.

Своїми враження про творчі здобутки І. Бондаренка за останні роки поділився Борис Кузьма, голова закарпатського обласного осередку Національної спілки художників України. На відкритті виставки були присутні, що приємно здивувало всіх присутніх, - студентські друзі І. Бондаренка, котрі навчалися з ним на одному курсі Львівського політехнічного інституту.

З вітальним словом та декламуванням вірша до автора виставки звернувся Олег Боднар, член-кореспондент Національної академії мистецтв України.

Ознайомитися із творчим доробком митця у музеї можна впродовж двох тижнів.

Джерело: Прес-служба Закарпатського музею народної архітектури і побуту

На ЗНІМКАХ: під час відкриття ювілейної виставки Івана Бондаренка; картини художника не можуть не подобатися.

Нагадаємо, Закарпаття запрошує на фестиваль леквару: оприлюднено програму свята

Читайте на ГК:На Закарпатті відновили курсування приміських "електричок" (РОЗКЛАД РУХУ)
Читайте на ГК:Закарпатські митники конфіскували автомобіль жителя Тернополя через приховану контрабанду
Читайте на ГК:В Ужгороді зросла кількість нових хворих на коронавірус