1. Новини Закарпаття
  2. >

"Табори смерті": Зниклі Євреї Закарпаття (ФОТО)

24.07.2019 23:57 Культура

Весною 1944 р угорський уряд у співпраці з нацистами депортував євреїв Підкарпатської Русі (сучасне Закарпаття) в табори смерті. З більш ніж 100 тисяч людей не більше 10-15 тисяч пережили Катастрофу.

Весною 1944 р угорський уряд у співпраці з нацистами депортував євреїв Підкарпатської Русі (сучасне Закарпаття) в табори смерті. З більш ніж 100 тисяч людей не більше 10-15 тисяч пережили Катастрофу.

Літні євреї з Підкарпатської Русі сидять поруч з вагоном в Аушвіц-Біркенау до відправки в газові камери.

На фото: Ірина Берковіц (37 років) і її син Адальберт (5 років), обидва загинули. Також зображені Хайнал Клейн і її чотири дочки Лілі (18 років), Герцен (15 років), Рене (12 років) і Ірен (7 років). Гайнан, Рене і Ірен були вбиті після прибуття. Лілі і Герцен вижили.

На фото: Шева Магеда (спочатку зліва, ззаду) з Тячева. Її молодша сестра, Естер, частково справа. Перед нею знаходиться Сур Москович з Вішковo. Ройха Фалькович стоїть у першому ряду. За нею зліва знаходиться Сурі Фукс і її сестра (в окулярах).

На знімку зліва направо знаходяться Лілі (Мюллер) Якобовік, Сима Мюллер і Рози (Мюллер) Біттман, три сестри з Теско. Рози (Сміловичі) Гревер стоїть другим справа, тримаючи чашку. Її сестри Маріська (Сміловичі) Мюллер і Гітц знаходяться в центрі в другому ряду. Також зображені Естер Клейн (крайній лівий, задній ряд), а Еллі Берковіц, в центрі.

Людина в центрі в окулярах - Сигмунд Брук, інженер-механік. Брук був засуджений як комуніст, заарештований і депортований в Надь Камізсу. Згодом його відправили в Аушвіц-Біркенау, а потім в Глейвіц, де він був убитий охоронцем під час спроби втечі. Зліва від нього знаходиться пан Смілазік і його син.

Євреї з Підкарпатської Русі, відібрані для примусової праці в Аушвіці-Біркенау, відправляються в іншу частину табору.

На фото: Вейшейс, фармацевт, (второй слева); Д-р Келлерман (рядом с Вейшейсом); Адольф Абрахам (в очках за Келлерманом); Гьюри Келлерман (в белой шляпе); Иштван Балаша, фармацевт (первый ряд, справа). Все они из города Тячев. Также изображен Людвиг Гранат (в центре), одетый в повязку и черную шляпу.

Джерело

Нагадаємо, Берегово готується до Днів єврейської культури, а у Хустському драмтеатрі відбувся концерт до Дня єврейської культури.

Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Сваляви, Рахова та Іршавщини 14 лютого 2020 року
Читайте на ГК:У вихідні пройдуть завершальні поєдинки групового етапу Зимової першості Закарпаття 2020
Читайте на ГК:У найближчі години Закарпаття огорнуть тумани
Стрічка