1. Новини Закарпаття
  2. >

У сусідній із Закарпаттям Словаччині відбувся Міжнародний фольклорний фестиваль лемків

17.07.2019 09:22 Культура Ексклюзив Голос Карпат

У селі Курові (Словаччини) відбувся Міжнародний фольклорний фестиваль "Світ під Кичерою: Світ приїздить до Курова" , на який традиційно приїжджають виконавські колективи з різних куточків світу.

З 2009 року він збирає тут унікальні етноколективи з усіх куточків світу. У програмі фольклорні виступи колективів, які предсталяють національні меншини країн-учасниць, кулінарні презентації і спілкування. Це дійство має тривалу історію і фактично є частиною грандіозного фестивалю національних меншин під назвою «Світ під Кичерою: Світ приїздить до лемків".

Ним віддавна опікується подвижник лемківської культури в Польщі Юрко Старинський. Багатоденний фестиваль триває там аж два тижні, виступи відбуваються у місцях проживання і примусової депортації польських лемків. Учасниками у різні роки ставали колективи з Польщі, України, Словаччини, Індії, Бразилії, Росії (кубанські козаки), Грузії, Сербії (русини з Коцура), Туреччини, Тайвані, Пуерто-Рико, Албанії, Країни басків...

Здавна постійну участь у фестивалі брав колектив із словацького села Курів, де також поселилися лемки. Цікаво що між місцем проведення свята "Світ під Кичерою" і словацьким селом всього 15 кілометрів. Ця географічна близькість підказала ідею - один фестивальний день проводити в Курові. Тим більше, що кордон не є перепоною між країнами ЄС. Автором цієї ідеї і організатором свята став відомий учений і фольклорист, академік Микола Мушинка. Так фестивальна територія розкинулася на дві країни.

Яскравими враженнями від цієї події поділилися у соцмережах закарпатці - подружжя Ребриків, священик-василіанин о. Франциск. Від України виступив фольклорний колектив "Тисьменчани".

Василь Горват

Словаччина-Польща

Нагадаємо, затриманому на хабарі чиновнику з Хуста назвали суму застави.

Читайте на ГК:Курси валют на 20 вересня: гривня продовжує зміцнюватися
Читайте на ГК:Прогноз погоди на Закарпатті: Мінлива хмарність, без істотних опадів
Читайте на ГК:Мінінфраструктури ініціює перегляд порядку розмитнення "єврономерів"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка