1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді презентували мистецькі виставки закарпатець і львів’янин (ФОТО)

09.06.2019 11:44 Культура

Василь Когутич і Микола Струс.

Василь Когутич і Микола Струс.

За останній тиждень у виставкових залах Закарпатського музею народної архітектури і побуту відкрилися дві персональні виставки. 3 червня творчий доробок презентував молодий закарпатський художник Василь Когутич. На виставці під назвою «Імпресія» автор представив майже півсотні картин.

Роботи виконані у техніці олійного живопису, акварелі й графіки. У жанровій палітрі митця домінують природні пейзажі, натюрморти, портрети, а графічні твори наповнені легкістю і витонченістю, - розповідає директор музею Василь Коцан. -  Гармонійно передає автор на своїх картинах й атмосферу Ужгорода.

На відкриття виставки прийшло багато прихильників творчості Василя Когутича: друзі та близькі, колеги й учні, а також немало й інших поціновувачів його таланту.

З вітальним словом виступили: заступник директора з науково-освітньої роботи Закарпатського музею народної архітектури і побуту Мар'яна Мегела; керівник обласного осередку Національної спілки художників України Борис Кузьма; академік Національної академії мистецтв України, народний художник України Володимир Микита; ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник. Заступник директора, начальник управління мистецтв культурно-освітніх закладів та установ обласного департаменту культури Вікторія Гойдош вручила Василеві Когутичу почесну грамоту облдержадміністрації.  

А перед тим, 5 червня, у виставковому залі музею львівський художник Микола Струс уперше в Ужгороді представив свої твори. Виставку назвав «Світло в тобі». Це - портрети на шкірі, виконані в унікальній авторській техніці.

Презентовано понад 40 портретів знакових українських і світових діячів та зірок. За словами автора, для нього в портреті найважливіші очі. Тому кожна робота має свою історію та емоцію. Так, у відвідувачів музею є можливість зазирнути в очі Сальвадору Далі, Джону Леннону, Кузьмі Скрябіну, Сергію Нігояну, Любомиру Гузару та багатьом іншим героям картин. Улюблена робота автора – Кузьма. Портрет артиста народився о четвертій ранку за два роки після трагедії. Взагалі, у колекції є кілька портретів із зображенням Андрія Кузьменка.

Окрім зображень знаменитостей, закарпатці одними з перших мають змогу побачити твори нової серії – жіночі образи в українському стилі різних регіонів. Один із цих портретів народився просто в ніч перед вернісажем.

Виставку відкрив директор музею, кандидат історичних наук  Василь Коцан. Із вітальним словом до автора звернулися голова Закарпатського обласного осередку Національної спілки дизайнерів України Михайло Белень,  професор УжНУ, критик Сергій Федака. Про творчість автора виставки розповідала його помічниця і менеджер Ольга Онацко.

Виставка Василя Когутича триватиме до 13 червня, а Миколи Струса – до 19 червня. Тож, музей щиро запрошує всіх охочих ознайомитись з творчістю молодих митців двох сусідніх областей України. 

Прес-служба Закарпатського музею народної архітектури і побуту.

На ФОТО: під час відкриття виставки Василя Когутича;  у творах автора Ужгород змальований тепло й привабливо.

Нагадаємо, Олександр Пушкін в Ужгороді приходив до ...Пушкіна

Читайте на ГК:До уваги підприємців: в Ужгороді анонсували рейди через карантин
Читайте на ГК:На Закарпатті шукали двох жінок, які пішли за грибами й заблукали
Читайте на ГК:Закарпатка, яка назвала сина Зеленським, кличе в гості президента (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська