1. Новини Закарпаття
  2. >

У Львові презентувалася виставка творів закарпатських митців "КООРДИНАТИ" (ФОТО)

27.03.2019 16:29 Культура

Концепція виставки полягає в наступному: географічна координата – сліпа позначка на карті, проте й важлива складова ідентифікації місця, якщо йдеться про мистецтво.

22 березня у львівському арт-центрі "Дзиґа" відкрилася експозиція творів закарпатських митців під назвою "КООРДИНАТИ"».

Концепція виставки полягає в наступному: географічна координата – сліпа позначка на карті, проте й важлива складова ідентифікації місця, якщо йдеться про мистецтво. Сьогодні всі аспекти, в яких створюється твір, є важливими, відкритими залишаються питання, хто і для чого створює той чи інший продукт, яке суспільство буде його споживачем. У потоках інформації зображення втрачає свою цінність, особливо, коли не позначається текстом, тегом і не прив’язується до координати певної культури. Проте останні тенденції вказують на те, що географічна координата викликає більший інтерес, ніж інші нашарування смислів; у той самий час локальність як певна форма декларації допомагає усвідомити контекст та завершити образ митця.

Таким чином прогресивні митці, акцентуючи увагу на прив’язці до місцевості та ідентичності, одночасно ламають стереотипні уявлення про локальність мислення та образотворення: «Закарпатське мистецтво часто спекулює на своїх культурних кліше, за можливості намагається відтворити лінію прив’язок до великого тотему авторитетів. Тому сьогодні ми робимо спробу показати зріз закарпатського мистецтва, хоч і фрагментарно, проте об’єктивно, без літературного антуражу. На цій виставці ми представляємо покоління митців, яке має відношення до закарпатського мистецтва сьогодні, а географічна координата вказує на буквальне розташування майстерень учасників виставки. Навряд чи такий спосіб дасть можливість «чистому» глядачеві зрозуміти, що відбувається у виставковому залі, проте дасть змогу сприйняти інформацію в чистому вигляді».

Учасники проекту: Олег Сусленко, Беата Корн, Віктор Мельничук, Дарина Задорожня, Іван Небесник, Емма Тремба, Руслан Тремба, Ната Попова, Михайло Ходанич, Оля Пильник, Наташа Шевченко.

Виставка триватиме впродовж місяця, інформує Культурно-мистецька фундація Brovdi Art.

Фото робіт: © Арт-центр Дзиґа, Олександр Нікітчук

Нагадаємо, у мережі з'явилися кольоризовані світлини часів Карпатської України

Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Ужгорода, Виноградова та Мукачева 22 травня 2019 року
Читайте на ГК:З'явилися подробиці зіткнення двох легковиків в Закарпатті ФОТО
Читайте на ГК:В Італії перекинувся автобус з туристами: багато жертв

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus