1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатцям про таємниці Святої Землі. Труна Святого Лазаря

11.12.2017 09:26 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Про легендарні місця Ізраїлю розповідає письменник Алекс Штрай.

В юності, читаючи похмуру розповідь Леоніда Андрєєва про святого Лазаря, я не міг собі навіть уявити, що коли-небудь опинюся біля його труни. До революції, якщо не брати до уваги Горького, Андрєєв був найпопулярнішим письменником Російської імперії. Наприклад, його повість «Іуда Іскаріот» по нинішні часи можна було б зрівнятися тільки з «шедеврами» Дена Брауна або Пауло Коельо. Чого тільки варте описане їм змагання Іуди з апостолом Петром?

Його Петро - це тупий, який звик до важкої рибальського роботі, здоровенний чолов'яга. Юда - містечковий інтелігент. Кожен з них намагається зрушити з місця величезну брилу. Петро не дивлячись на всю свою фізичну силу виявився слабак. Йому одному камінь з місця не зрушити. У змаганні перемагає слабкий тілом, але сильний духом Юда.

Воскреслого Лазаря Андрєєв так само трактує по-своєму. Він приводить його до римського імператора, який виколює йому очі. За що? Що в них він побачив? Андрєєв не обтяжує себе відповідями на ці питання. Тим більше, що ще за півсотні років до нього в своїй книзі "Життя Ісуса" на ці питання відповів відомий французький письменник Ернст Ренан. Цитую дослівно:

«Одна особа, що займає чільне місце серед магометан розповіла мені, що кілька років тому необхідно було поспішно зробити лагодження в гробниці Магомета в Медині. Звернулися до мулярів, ​​попередивши, що той, хто спуститься в це жахливе місце, буде після виходу звідти обезголовлений».

За його словами, це потрібно було зробити для того, щоб звичайні віруючі не знали, як саме виглядають святі місця насправді. І тому не повинно бути людини, яка могла би про це їм розповісти.

Алекс Штрай.

Читайте на ГК:У Будапешті зробили чергову скандальну заяву щодо видачі угорських паспортів на Закарпатті
Читайте на ГК:Допоможемо разом: маленький закарпатець, який бореться з раком, потребує допомоги
Читайте на ГК:Закарпатцям розповіли, як заощаджувати на електроенергії
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus