1. Головна
  2. >
  3. Культура

"Приходи, кіть не москаль, на пивний наш фестиваль" - у Мукачеві довкола фестивалю пива розгорається міжнаціональний конфлікт / ВІДЕО

4614
Культура Новини Мукачева

Промо ролик фестивалю "Варишське пиво 2017", який вже за кілька днів стартує в Мукачеві, викликав хвилю обурення через озвучений в ньому слоган.

"Приходи, кіть не москаль, на пивний наш фестиваль" - у Мукачеві довкола фестивалю пива розгорається міжнаціональний конфлікт / ВІДЕО

Зокрема, у промо-ролику серед іншик закликів відвідати пивний фест звучать наступні слова: "Приходи, кіть не москаль, на пивний наш фестиваль". Відео із акцентом саме на цю фразу шириться у соцмережах. 

"Знаю, що "російська" тема і "пийте пиво" є не популярними, але хто розуміє причинно-наслідковий зв"язок, то має розуміти до яких наслідків можуть призводити подібні "невинні приколи" і що таке "вікна Овертона".Цікаво Мукачево ще МУЛЬТИКУЛЬТУРНЕ МІСТО, чи нас скатують до рівня "хто не скаче"? Це чиясь дурість, чи свідоме вкидання???", - йдеться у дописі до публікації користувача Сергія Альохіна в соцмережі Фейсбук.

Дана публікація викликала шквал обурень:

"А у тому чудовому патріотичненькому віршику нема ще пару куплетів? Може, і мадярам з румунами вхід на цей бухфестиваль заборонений?", - коментує користувач Золтан Марусинець.

"Невже - це чудо визитівка, лице нашого міста?" - пише Леся Пікус.

"- А позитив у ролику побачив хтось? Пийте хлопці та не впивайтеся.)))
- Бачу лише примітивний, не прихований етноцентризм. А хто оплатив цей шедевр колхозної режиссури?" - дискутують Юрій Ковальський та Руслана Кошеля.

"Я дав оцінку не вам як дівчині, а персонажу якого показують у "рекламному ролику" , яка своїми словами розпалює міжнаціональну ненависть", - пише Іван Чубирко.

"Мені, звісно, високо срати, вибачте за мій французський, але я саме з таких мацкалів, яких той "персонаж" не хоче бачити на фесті. Я, звісно, і не прийду, но дівчача образа виглядає зовсім ніяк на фоні образи великої групи мешканців краю", - зазначає Олексій Крилов.

Водночас, як зауважив у коментарі для Голосу Карпат автор промо ролика, директор Турінфоцентру м. Мукачево Максим Адаменко, жодного національного підтексту, а тим паче спрямованого на розпалення міжнаціональної ворожнечі дане відео на меті немає.

"Веселі і дотепні дівчата в тематичному вбранні будуть зазивати відвідувачів Фестивалю крафтового пива "Варишське пиво 2017" в Мукачеві 14-17 вересня. Таку опцію запропонували учасникам фесту ініціативні мукачівки! Жодного підтексту, зокрема, в контексті дискримінації за національною ознакою даний проморолик немає. Але, кожен бачить те, що хоче бачити. Шкода, що окремі люди намагаються створити конфлікт на рівному місці спекулюючи поняттями у вигідному руслі. Ймовірно, саме через те, що вони незнайомі з українською літературою та, власне, значенням і походженням слова "москаль", яке першочергово означає - російський солдат. Крім того, вбачаю у подібних закидах явний політичний підтекст", - зазначив Максим Адаменко.

Варто також зазначити, що порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії карається згідно ст. 161 ККУ :

Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, 

- караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою, - караються виправними роботами на строк до двох років або позбавленням волі на строк до п'яти років.

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше,  в 1701 році в мікрорайоні Підгоряни Ференц Ракоці ІІ своєю грамотою заснував пивоварню – першу на території сучасної України.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber