1. Головна
  2. >
  3. Культура

Етелла Чуприк ввосьме зіграла сонати Бетховена / ФОТО

251
Культура Новини Ужгорода

В Закарпатській обласній філармонії відбувся восьмий концерт із циклу "32 сонати Людвіга ван Бетховена", започаткованого солісткою філармонії, заслуженою артисткою України Етеллою Чуприк.

Цього вечора піаністка заграла чотири сонати: №9 (ор.14 №1) Мі мажор, №16 (ор.31 №1) Соль мажор, №25 (ор.79) Соль мажор та №27 (ор.90) мі мінор.

Соната для фортепіано №9, мі мажор, op.14 №1 написана в 1798 році. Перша з двох сонат op.14, присвячених баронессі Жосефіні фон Браун. Складається вона з трьох частин: Allegro (E-dur), Аllegretto (e-moll - C-dur) та Rondo. Allegro comodo (E-dur).

Соната № 16, соль мажор, op. 31 № 1 була написана в 1801-1802 роках і також скаладається з трьох частин: Allegro vivace, Adagio grazioso та Rondo, allegretto — presto.

Соната №25 Л. ван Бетховена соль мажор, op. 79, написана в 1809 році.

Соната №27 Л. ван Бетховена мі мінор, op. 90, написана в 1814 році, опублікована 1815 року з присвяченням князю Моріцу Ліхновському. У сонаті дві частини, які вперше були позначені німецькою мовою: «Mit Lebhaftigkeit und durchaus mit Empfindung und Ausdruck» (З живістю, сповненим почуттям і виразом) та «Nicht zu geschwind und sehr singbar vorzutragen» (Не дуже швидко і дуже наспівно).

Ця Соната завершує серію двочастинних сонат. Її дві частини протилежні за характером, перша - більш динамічна і імпульсивна, друга - більш наспівна. Перша частина написана у сонатній формі, головна тема складається з трьох речень, перше з яких покладено в основу розробки. Друга частина написана у формі рондо-сонати, головна партія проводиться тричі. Між другим і третім проведеннями - модулююча розробка.

Читайте також: