1. Головна
  2. >
  3. Кримінал

На Закарпатті злочинна група відбирала майно в самотніх осіб літнього віку (ФОТО)

370
Кримінал Закарпаття

Омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив про злочинну групу, яка відбирала майно в самотніх осіб літнього віку на Закарпатті.

На Закарпатті злочинна група відбирала майно в самотніх осіб літнього віку (ФОТО)

Це вдалося встановити завдяки моніторинговому візиту Офісу Омбудсмана до стацвідділення терцентру соцобслуговування м. Берегово.

Про це інформує Офіс Омбудсмана України.

72-річний громадянин звернувся до Офісу Омбудсмана, стверджуючи, що його утримували у приміщенні проти його волі, не випускали на вулицю, а також незаконно заволоділи його майном, земельною ділянкою й будинком. У цьому брала участь низка осіб, зокрема, ймовірно, нотаріус і керівник одного з комунальних підприємств міської ради. Нині встановлюється причетність їх та інших осіб до діяльності злочинної групи.

Уповноважений звернувся та направив листи до Міністра внутрішніх справ України, Міністра юстиції України, Офісу Генерального прокурора України та Державного бюро розслідувань. Вимагається детальне розслідування цієї ситуації, притягнення винних до відповідальності та зупинення діяльності злочинної групи.

Представник Уповноваженого у Закарпатській області Андрій Крючков звернувся до Закарпатської обласної прокуратури щодо виявлення ознак кримінального правопорушення. Прокуратура вже розпочала досудове розслідування. Окрім цього, з метою недопущення відчуження майна потерпілого за рішенням суду наклали арешт на майно. За сприяння Офісу Омбудсмана 72-річний громадянин безкоштовно забезпечений адвокатом.

За інформацією правоохоронних органів, ймовірно за останні роки всі члени організованої злочинної групи набули велику кількість іншого нерухомого майна, квартир, будинків, земельних ділянок. Офіс Омбудсмана отримав інформацію, що протягом 2022-2023 років і січень цього року у двох спецвідділеннях центру померли 30 підопічних.

«Як Омбудсман України стежитиму за ситуацією надалі. Водночас жахає те, що ймовірно такі історії та злочинні угруповання можуть бути по всій території України! Недобросовісні користуються беззахисністю одиноких осіб, а часом – горем людей, аби незаконним способом отримати їхнє майно!», – наголосив Дмитро Лубінець.

Наголошуємо, якщо вам відомо про будь-який випадок порушень прав людини, зокрема й щодо людей літнього віку, звертайтеся до Офісу Омбудсмана:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • за номерами телефонів: 0 800 501 720, 044 299 74 08.

Читайте також: На Закарпатті затримали зловмисника, який ошукав матір загиблого військовослужбовця на 7,5 мільйонів гривень (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber