1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

“Пластилін 6 кольорів” ціною ₴15000: суддя із Закарпаття розповів, як брав хабар (ВІДЕО)

10.03.2024 22:28 Кримінал

Суддя Міжгірського суду погорів на хабарі у 15 тисяч гривень.

Суддя Міжгірського суду погорів на хабарі у 15 тисяч гривень.

Колишній суддя Міжгірського суду області Антон Гайдур розповів журналістам ТСН, як його затримали на хабарі 15 тисяч гривень від позивача за стягнення 150 тисяч гривень боргу за невиконані роботи по будівництві будинку зі зрубу.

Вищий антикорупційний суд у 2022 році засудив Гайдура до 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, півтора він уже відбув.

Суддя розповів, що взяв гроші за рішення в цивільній справі на користь позивача.

“Хабар, саме він. 15 тисяч гривень. Щоб я прийняв рішення в цивільній справі на користь позивача. Заходить чоловік, назначає зустріч – через когось, через знайомих, близьких. Ті просять прийняти цю людину, вона приходить і проситься, що допоможіть, допоможіть, я ся віддячу, я ся віддячу. І слабоволіє характера. Психологічний аспект грає дуже велику роль, треба зразу відмовлятися, не треба ніякі зустрічі, незалежно від того, хто тебе просить – чи кум, чи брат, чи сват. Я сказав, що прийму об'єктивне законне рішення, він сказав, що віддячить, я погодився, віддячишся, то віддячишся. Цей же позивач зайшов до мене в кабінет, я попросив його вийти в інший кабінет, почав із ним розмову, він мені говорить: тут те, що я обіцяв. Поклав у папку і одразу вийшов. І через хвилинку вже НАБУ, вісім-десять чоловік із камерами – і всьо”, – розповів Антон Гайдур.

Після засідання суду він вказав місце, куди саме покласти гроші.

Пізніше під час обшуку в лівій кишені піджака судді знайшли коробку з написом “Пластилін 6 кольорів”, у якій і були 15 тисяч грн.

Суддя бідкається – беруть на таких хабарах, що за професію соромно.

Інтерв'ю колишнього судді розпочинається на 9:48:

Читайте також: Шокуючий скандал на Закарпатті: лікар знімав сексуальне насильство над чоловіками-пацієнтами на телефон

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська