1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

На Заході ДБР викрило посадовців, які незаконно вирубали дерев на десятки мільйонів

04.03.2024 11:21 Кримінал ВАЖЛИВО

Зловмисники незаконно вирубали дерев на понад 64 мільйонів гривень.

Зловмисники незаконно вирубали дерев на понад 64 мільйонів гривень.

Працівники ДБР викрили організовану злочинну групу з числа керівників низки лісових та мисливських господарств Львівської області.


Організував оборудку один  з керівників Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, який на час скоєння злочину був головним лісничим Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.


"До складу злочинної групи входили директори та головні інженери п’яти державних підприємств лісового господарства області. Однин з них нині є депутатом районної ради.
Зловмисники всупереч вимогам законодавства та перевищуючи свої повноваження організували незаконні «рубки рідколісся» на території Львівської області", - йдеться у повідомленні. 

Зокрема, посадовці протизаконно включили в проєкти організації діяльності відповідних лісогосподарських підприємств проведення «рубок рідколісся». На підставі чого у 2019-2022 роках видавались лісорубні квитки на рубку цінних порід лісу. Деревина продавалась приватним підприємствам та часто вивозилась за кордон.


Організатору та семи учасникам злочинної групи вручені підозри у перевищенні службових повноважень та проведені незаконних рубок (ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 246 КК України).


Санкція статей передбачає покарання до 10 років позбавлення волі. 


Слідчими вивчається можлива участь інших співучасників злочинів.

Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована екологічна прокуратура.

Читайте також:  Нікуди буде повертатися: закарпатка отримає погані новини (ФОТО)