1. Новини Закарпаття
  2. >

“Німі” дзвінки від шахраїв: чим небезпечні такі дзвінки та що робити у таких випадках

03.02.2024 22:46 Кримінал ВАЖЛИВО

Якщо вам дзвонять з невідомого номера та мовчать – одразу скидайте дзвінок.

Якщо вам дзвонять з невідомого номера та мовчать – одразу скидайте дзвінок.

Практично кожен українець хоч раз стикався з ситуацією, коли на його телефон дзвонить незнайомий номер, але після прийняття виклику у слухавці чутно лише тишу.

Ресурс GSMInfo пише, чим небезпечні такі дзвінки.

Німі дзвінки – це явище, яким промишляють зловмисники. Найпоширеніша причина полягає в перевірці активності номера шахраями та "спамерами", які перевіряють, чи може власник номера стати їх "клієнтом".

Шахраї, які незаконно купують базу номерів, спочатку тестовим дзвінком перевіряють, які номери все ще використовуються. Як тільки абонент бере трубку, номер позначається як активний, тому на нього в майбутньому надходитимуть "небажані" дзвінки.

Оскільки одні й ті ж бази продаються різним людям, громадяни можуть отримувати багато "німих дзвінків". Для автоматизації процесу шахраї можуть навіть використовувати спеціальні сервіси, які телефонують за допомогою роботів.

Зазвичай німі дзвінки від шахраїв зазвичай тривають кілька секунд – зловмисники визначають, що власник взяв трубку, після чого скидають, оскільки всю потрібну інформацію вони вже отримали. Однак є і німі дзвінки, в яких хтось просто довго мовчить і дихає. Такий метод, як правило, використовують колектори, намагаючись залякати боржника, вплинути на нього психологічно. Найчастіше вони телефонують в нічний час, коли людина найбільш розслаблена і вразлива.

Єдиний спосіб позбутися таких дзвінків – перевіряти номери через спеціальні додатки, які визначають номери та не брати слухавку. Через деякий час "мертвий" номер може отримати статус "неактивний", і шахраї та колектори, можливо, приберуть його з бази даних.

Читайте також: “Усе, що вам потрібно — поставити лайк”: закарпатці отримують заманливі пропозиції від шахраїв /ФОТО

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!