1. Новини Закарпаття
  2. >

Добровільно пішов на співпрацю з ворогом: на Закарпатті судитимуть керівника райавтодору з Луганщини

25.01.2024 13:39 Кримінал ВАЖЛИВО

До 10 років ув’язнення засуджено керівника райавтодору з Луганщини за пособництво державі-агресору

До 10 років ув’язнення засуджено керівника райавтодору з Луганщини за пособництво державі-агресору

За публічного обвинувачення Закарпатської обласної прокуратури мешканця Луганщини заочно засуджено за пособництво державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України) до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також чоловіку на 10 років заборонили обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та органах, що надають публічні послуги.

Інформує Закарпатська обласна прокуратура

Відомо, що громадянин більше 20 років очолював Марківський райавтодор, що є філією держпідприємства «Луганський облавтодор».

"У суді прокурор довела, що на момент повномасштабного вторгнення рф в Україну керівник установи не виконав зобов’язання припинити виробничу діяльність, консервувати майно та релокувати підприємство на підконтрольну українській владі територію. Натомість він добровільно погодився співпрацювати з ворогом та допомагати утвердженню окупаційної влади на території Луганщини", - йдеться у повідомленні. 


Засуджений організував проведення інвентаризації майна та його перереєстрацію на баланс підконтрольного «лнр» підприємства. Йдеться про адмінбудівлі, цехи, автомобілі та спецтехніку тощо.


Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Закарпатській області. Судовий розгляд провадження відбувався в Ужгородському міськрайонному суді за спеціальною процедурою in absentia, тобто за відсутності обвинуваченого. Його інтереси представляв адвокат. Наразі вирок щодо чоловіка набув законної сили.


Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).

Читайте також:  "Снігу випало "нівроку"": у мережі показали, як "засипало" Іршаву (ФОТО)