1. Новини Закарпаття
  2. >

Дозволяв чоловікам виїжджати за кордон: СБУ викрила суддю на масштабних хабарях (ФОТО)

09.01.2024 23:17 Кримінал Голос Карпат

Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області попався на хабарі за допомогу ухилянтам.

Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області попався на хабарі за допомогу ухилянтам.

За даними слідства, за 1,5 – 3,5 тис. доларів у суді ухвалювалися рішення, які дозволяли чоловікам призовного віку уникнути мобілізації та виїхати за кордон.

Служба безпеки України повідомила в Telegram, що до масштабної корупційної схеми причетні співробітники суду та посередники. Зокрема, "клієнтів" допомагав шукати адвокат. Він же виступав у ролі посередника для зустрічей і передачі хабарів.

Злочинний механізм діяв із середини квітня 2022 року. За цей період у суді встигли "оформити" понад 1000 рішень на користь військовозобов'язаних.

"Схема полягала у тому, що за неправомірну вигоду у суді приймалися рішення, які фіктивно визначали місце проживання неповнолітніх дітей за чоловіками. Це давало право призовникам ухилитися від мобілізації, а також виїхати за кордон", – пояснили у СБУ.

"Клієнтів" шукали через оголошення в Instagram і Facebook. Інформацію про послуги також можна знайти в Telegram-групах.

Одного із суддів спіймали на отриманні хабаря. Йому офіційно оголошено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК (прийняття пропозиції, обіцянки чи отримання неправомірної вигоди посадовцем). За цією статтею можна сісти у в'язницю на 10 років із конфіскацією майна.

Читайте також: Новий законопроєкт про мобілізацію: які норми обговорюють і коли голосування 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими