1. Головна
  2. >
  3. Кримінал

Справжня катівня замість пансіонату: на Закарпатті правоохоронці проводять обшуки в будинку, де незаконно утримували людей похилого віку (ФОТО, ВІДЕО)

316
Кримінал Закарпаття

Поліція Закарпаття перевіряє законність функціонування пансіонату для людей похилого віку. Виявлені факти просто шокують людську уяву.

Справжня катівня замість пансіонату: на Закарпатті правоохоронці проводять обшуки в будинку, де незаконно утримували людей похилого віку (ФОТО, ВІДЕО)

  Нещодавно до поліції надійшло звернення про те, що у селі Минай Ужгородського району функціонує приватний пансіонат, в якому неналежно утримують людей похилого віку, не надають їм фахову медичну допомогу та незаконно позбавляють їх волі. За показами підопічних пансіонату персонал безпідставно застосовував до них різного роду покарання та психологічний тиск.


  За даним фактом у поліції розпочали перевірку та встановили, що власниками пансіонату є подружжя з Львівщини. Вони орендують триповерховий будинок, в якому надають послуги догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.   Однак заклад не пристосований для перебування у ньому осіб з інвалідністю, територія навколо будинку занедбана та не облаштована для прогулянок.


  За місцем функціонування установи співробітники поліції провели невідкладні обшуки, опитали персонал та жителів пансіонату.
  Серед іншого зʼясувалося, що в закладі перебувала жінка похилого віку зі зламаною ногою, якій персонал більше доби не надавав жодної допомоги. Поліцейські викликали на місце швидку медичну допомогу, після чого постраждалу госпіталізували до лікарні, де їй було надано всі необхідні медпослуги.

   Наразі у поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України, тобто незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинені організованою групою, або такі, що спричинили тяжкі наслідки.
  Окрім цього, одне зі звернень про діяльність даного пансіонату до поліції надійшло від представника Уповноваженого Верховної ради України з прав людини у Закарпатській області. Він разом з групою Національного превентивного механізму здійснював моніторинговий візит установи. Однак, в перевірці групі відмовили.

  За даним фактом слідчі Головного управління Нацполіції в Закарпатській області окремо відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 344 Кримінального кодексу України, тобто втручання в діяльність державного діяча. У справі триває слідство.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber