1. Новини Закарпаття
  2. >

"Будь-де можуть бути люди, які допомагають російським терористам": відомо, як псевдохакери обійшли кіберзахист "Київстар"

14.12.2023 13:23 Кримінал незвичайно

Непробивного захисту не існує, однак тут мова йде про людський фактор

Непробивного захисту не існує, однак тут мова йде про людський фактор

Російські псевдохакери із ГРУ змогли обійти кіберзахист найбільшого українського оператора мобільного зв’язку “Київстар” завдяки тому, що використали скомпрометований обліковий запис одного зі співробітників компанії.

Про це сказав президент компанії Олександр Комаров в ефірі Національного телемарафону в середу.

“Потрібно визнати, що ця атака пробила наш захист. Це сталося, оскільки було скомпрометовано обліковий пул, скомпрометовано обліковий запис когось зі співробітників і ворог зміг потрапити в середину інфраструктури компанії. Про це ведеться слідство”, – зазначив він.

Комаров підкреслив, що непробивного захисту не існує, однак тут мова йде про людський фактор. Будь-де можуть бути люди, які допомагають російським терористам, навіть не маючи про це гадки.

За його словами, з початку вторгнення російських нацистів в Україну компанія відбила понад 500 кібератак з боку росіян.

“Дивіться, мені здається, що приклад “Київстар” свідчить про те, що навіть найбільш захищену інфраструктуру може бути уражено. Це реально. Ми використовуємо найсучасніші технології від глобальних постачальників, щоб тримати периметр компанії закритим від кіберзагроз. Ми не перший рік стикаємося із загрозою…. від початку війни відбили приблизно 500 більш-менш серйозних атак”, – резюмував Комаров.