1. Новини Закарпаття
  2. >

Двоє закарпатців замість «умовного» покарання за ухилення від мобілізації одержали реальні терміни ув’язнення

08.12.2023 12:01 Кримінал ВАЖЛИВО

Замість «умовного» позбавлення волі їх засудили до 3 років за ґратами.

Замість «умовного» позбавлення волі їх засудили до 3 років за ґратами.

Повідомляє Закарпатська обласна прокуратура

Закарпатська обласна прокуратура в апеляції домоглася зміни призначеного покарання для двох закарпатців, яких визнано винними в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 КК України).

Йдеться про випадки, що трапились у Мукачівському та Тячівському районах.

"Раніше чоловіків звільнили від відбування покарання, якщо вони протягом іспитового строку не вчинять нового кримінального правопорушення і виконають покладені на них обов'язки. Прокурори Мукачівської та Тячівської окружних прокуратур оскаржили такі рішення в апеляційному порядку", - йдеться у повідомленні. 


Так, 34-річний мукачівець у грудні минулого року пройшов військово-лікарську комісію у центрі комплектування, отримав повістку на відправку у військову частину, однак вказані в ній вимоги проігнорував. За місяць після цього ухилився від мобілізації і 47-річний мешканець с. Калини, що на Тячівщині. Він пройшов ВЛК, після чого написав заяву про відмову проходити військову службу, усвідомлюючи кримінальну відповідальність за це.
У травні-червні цього року громадян засудили до 4 років позбавлення волі зі встановленням іспитового строку – 2 та 3 роки відповідно.

"Прокуратура в апеляційних скаргах просила скасувати вироки судів першої інстанції в частині призначеного покарання та ухвалити нові. Закарпатський апеляційний суд підтримав таку позицію та призначив обом фігурантам по 3 роки ув’язнення за вчинені кримінальні правопорушення", - зауважують у відомстві. 

Примітка: судові рішення суду апеляційної та касаційної інстанцій набирають законної сили з моменту їх проголошення (ст. 532 КПК України).