1. Новини Закарпаття
  2. >

понад 70 ділянок водного фонду в рекреаційній зоні Закарпаття повертають громаді

11.11.2023 13:07 Кримінал

Загальна площа земель водного фонду в межах заявлених позовів становить понад 5 га.

Загальна площа земель водного фонду в межах заявлених позовів становить понад 5 га.

Прокуратура Закарпаття працює для повернення громаді більше 70 земельних ділянок навколо ставка в селі Великі Береги Берегівського району

Було  встановлено, що у 2011-2015 роках Великоберезька сільська рада прийняла десятки рішень про передачу ділянок у приватну власність для ведення особистого селянського господарства. Хоча це повністю суперечило приписам законодавства.

Водні об’єкти та землі водного фонду є національним багатством України, а тому їх збереження – одне з першочергових завдань прокурорів, які стоять на захисті державних інтересів. Закарпаття – край, що славиться своїм рекреаційним потенціалом, тож для суспільства важливо зберегти вільний доступ до водойм, адже це гарантовано законодавством, - повідомили у Офісі Генпрокурора.

Варто зазначити, що водойма живиться, зокрема, і за рахунок підземних вод. А засадження сільгоспкультурами земель прибережної захисної смуги – це ризик ймовірного забруднення озера та водоносних горизонтів токсичними речовинами, що використовуються при їх обробці.

Також завдяки реагуванню прокуратури унеможливлено потенційну забудову ділянок навколо ставка.

Задля поновлення інтересів держави Берегівська окружна прокуратура звернулася до суду про визнання незаконними та скасування рішень сільради. Громадян зобов’язано повернути землі до комунальної власності.

Наразі за 50 позовами прокурорів у розпорядження громади з протиправного користування повернуто переважну частину земель навколо ставка – 3,95 га. Ще 13 позовних заяв наразі розглядаються судами.

Читайте також: Закарпатці їдять лісові "губи": делікатесний смаколик (ФОТО)

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)