1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті менеджер іноземної фірми хотів ухилитися від сплати митних платежів (ФОТО)

15.09.2023 13:37 Кримінал ВАЖЛИВО

Підставою для проведення ретельної перевірки стало перевищення вагових норм вантажівки.

Підставою для проведення ретельної перевірки стало перевищення вагових норм вантажівки.

На кордоні з Угорщиною задокументовано правопорушення відносно менеджера іноземної фірми, який намагався обійти митне законодавство України, приховавши від митного контролю комерційний товар з метою ухилення сплати митних платежів.

Повідомляє пресслужба Закарпатської митниці. 

"Під час проходження митних формальностей водій фури надав на митному посту «Тиса» Закарпатської митниці товаросупровідні документи на вантаж «мийні засоби» в кількості 32 вантажних місць, вагою 21 тонна, вартістю понад півмільйона гривень.

Відправником товару зазначено іспанську фірму (м.Мадрид), одержувачем – підприємство в м.Дрогобич, що на Львівщині", - йдеться у повідомленні. 

Під час здійснення митного контролю та зважування вантажівки було встановлено перевищення вагових параметрів товару на кілька тонн, що і стало підставою для проведення ретельної перевірки.

Після повного вивантаження товару та його перерахунку митники виявили неспівпадіння вантажних місць із заявленими у товаросупровідних документах. Також встановлено часткову невідповідність товару, зокрема, замість заявлених 180 коробок кондиціонерів для прання по 6 ємностей в кожній (по 2 л) – насправді переміщувалось удвічі більше – 360 коробок.

"Аби не допустити ввезення на митну територію України вантажу з можливим порушенням митного законодавства, митниця офіційно звернулася до фірми-відправника для встановлення автентичності документів. У своїй відповіді іспанська фірма зіслалась на те, що виявлений закарпатськими митниками товар, ніби-то, був помилково завантажено та не вказано в товаросупровідних документах. Відповідальною особою за відправку товару був менеджер експорту", - зауважують у відомстві. 

Тож, відносно посадової особи мадридської фірми, який підготував товаросупровідні документи, що містять неправдиві відомості щодо ваги, кількості та вартості переміщуваного товару, складено протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України.

Схоже, що у такий спосіб ділки намагалися ухилитися від повної сплати митних платежів, приховавши товар серед іншого асортименту, заявленого в документах, для подальшого комерційного збуту на території України.

Наразі кондиціонери для прання, загальною вагою 2 тонни, вилучено. Остаточну їх вартість встановить експерт-спеціаліст. Справу скерують до суду, а на порушника чекають штрафні санкції у розмірі 100% вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією.

Читайте також: Накивали п'ятами залишивши контрафакт: на Закарпатті пачкарі залишили майже 20 ящиків сигарет (ФОТО)

Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула все Закарпаття: клята війна забрала ще одного Героя (ФОТО)