1. Новини Закарпаття
  2. >

Схема не спрацювала: водій туристичного автобусу з тріском провалився під час проходження митного контролю на Закарпатті (ФОТО)

05.09.2023 11:03 Кримінал

Під виглядом гуманітарної допомоги до України намагалися ввезти супутникові термінали Starlink Kit, вартість яких складає майже 170 тис грн.

Під виглядом гуманітарної допомоги до України намагалися ввезти супутникові термінали Starlink Kit, вартість яких складає майже 170 тис грн.

На митному посту «Астей», що на українсько-угорському кордоні, закарпатські митники спільно з прикордонниками запобігли незаконному переміщенню партії супутникових терміналів Starlink Kit, які ввозили на митну територію України під виглядом гуманітарної допомоги. Про це інформує пресслужба Закарпатської митниці.

Під час митно-прикордонного контролю 36-річний водій туристичного автобусу, що повертався з країн Євросоюзу в Івано-Франківськ, задекларував про переміщення виключно гуманітарної допомоги. Так, згідно з наданими документами, на адресу громадської організації в м.Сятин направлялися з Мадриду 19 терміналів Starlink Kit.

Для встановлення та перевірки отримувача митниця звернулася з офіційним листом на адресу зазначеної громадської організації. Відповідь не забарилася – в ній йшлося, що вони не являються отримувачем даної «гуманітарки» у вигляді супутникових терміналів.

Тож, за надання митному органу підроблених документів для приховування від митного контролю незаконного ввезення в Україну товару під виглядом гуманітарної допомоги, аби обійти сплату митних платежів, відносно водія складено протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі супутникові термінали, вартість яких складає майже 170 тис грн,  тимчасово вилучені, справу скерують до суду. Порушнику загрожують штрафні санкції у вигляді стягнення 100% вартості предметів правопорушення та їх конфіскація.

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)