1. Новини Закарпаття
  2. >

Будуючи школу придумали як заволодіти бюджетними коштами: колишнього посадовця Закарпатської ОДА засудили на 7 років позбавлення волі

27.08.2023 13:55 Кримінал незвичайно

7 років позбавлення волі та конфіскація майна – вирок суду колишньому посадовцю Закарпатської ОДА та підряднику за заволодіння майже 800 тис. грн на ремонті школи.

7 років позбавлення волі та конфіскація майна – вирок суду колишньому посадовцю Закарпатської ОДА та підряднику за заволодіння майже 800 тис. грн на ремонті школи.

 Про це пише Закарпатська обласна прокуратура.

  За доводами прокурора Закарпатської обласної прокуратури директора приватної будівельної компанії та колишнього керівника одного з управлінь Закарпатської ОДА засуджено за заволодіння бюджетними коштами при будівництві школи у с. Кваси Рахівського району (ч. 5 ст. 191 КК України).

  Суд призначив їм покарання – 7 років ув’язнення з конфіскацією усього належного майна та позбавленням права обіймати посади, пов`язані з реалізацією адміністративно-господарських або адміністративно-розпорядчих функцій протягом 3 років.

  У судовому засіданні прокуратура довела, що при проведенні будівництва навчального закладу обвинувачені штучно завищили обсяги та вартість робіт. Підрядник, знаючи, що частина робіт взагалі не виконана, подав до структурного підрозділу ОДА акти про їх повне завершення, які своїм підписом і печаткою засвідчив його спільник – посадовець облдержадміністрації.

  Як наслідок – особи незаконно заволоділи майже 800 тис. грн, виділеними з обласного бюджету. Для їх відшкодування підрядним товариством прокуратура заявила позов, наразі він перебуває на розгляді в Господарському суді Закарпатської області.

 Набрання вироком законної сили очікується.

Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).

Читайте на ГК:Карколомна автотроща на трасі "Київ-Чоп": відомо, де перекрито рух
Читайте на ГК:Гуманітарна допомога для відновлення України: через митницю Закарпаття доставлено понад 236 тисяч тонн гумвантажів
Читайте на ГК:На Закарпатті відключатимуть електроенергію: не буде світла понад 8 годин