1. Новини Закарпаття
  2. >

Бізнес на війні: до Закарпаття ввозили автівки "ніби для військових", а потім продавали їх звичайним людям (ФОТО)

24.08.2023 11:09 Кримінал незвичайно

Митники викрили оборудку із ввезення в Україну 69 автівок під виглядом гуманітарної допомоги.

Митники викрили оборудку із ввезення в Україну 69 автівок під виглядом гуманітарної допомоги.

У зоні діяльності Закарпатської митниці виявлено схему незаконного ввезення з Чехії в Україну 69 транспортних засобів з уникненням сплати митних платежів.

Про це йдеться на офіційній сторінці Державної митнох служби України у Facebook.

Так, жителі Закарпаття переміщували вживані позашляховики різних марок та моделей на причепі-платформі через митний пост “Ужгород-автомобільний”, що на кордоні зі Словаччиною. Під час митних формальностей надали декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, а також клопотання однієї з громадських організацій про очікування вантажу та сприяння у перетині митного кордону, і свідоцтва про реєстрацію автомобілів.

За пред’явленими документами, відправником гумвантажу зазначалися чеські волонтери, а отримувачем – громадська організація з Дніпропетровщини. Однак, у інспекторів виникли сумніви щодо дійсності документів на позашляховики, тож митниця звернулася з офіційним листом до вказаної громадської організації. Відповідь не забарилася і підтвердила факт фальсифікації документів – нічого про транспортні засоби представники зазначеної ГО не знали.

Відтак, за подання митному органу, як підстави для переміщення товарів підроблених документів та таких, що містять неправдиві відомості щодо отримувача товару, відносно порушників складено протоколи за ч. 1 ст. 483 МК України.

Крім цього, Закарпатська митниця направила до правоохоронного органу повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочину, передбаченого ст. 358 КК України.

Проводяться перевірочні заходи за фактами ввезення інших транспортних засобів в якості гуманітарної допомоги. Сума завданих державі збитків сягає десятків мільйонів гривень.

“Така схема ввезення в Україну автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги з метою подальшого продажу, а не передачі військовим, стала досить поширеною. Тому митники спільно з правоохоронцями здійснюють усі необхідні заходи контролю при ввезенні автівок на територію нашої держави”, – зазанчається у повідомленні.

Читайте на ГК:Як очистити кеш Telegram без втрати важливих даних: поради фахівців
Читайте на ГК:Буде цікаво, як місцевим так і туристам: в одній з туристичних родзинок Закарпаття з'явилася цікава фото-локація (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатському посадовцю загрожує до 8 років тюрми: відомо, що накоїв (ФОТО)