1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські митники викрили незаконного ввезення «гуманітарки»

14.08.2023 12:29 Кримінал

Закарпатська митниця постійно здійснює перевірочні заходи щодо дотримання вимог при ввезення на митну територію України гуманітарної допомоги.

Закарпатська митниця постійно здійснює перевірочні заходи щодо дотримання вимог  при ввезення на митну територію України гуманітарної допомоги.

Про це повідомляє пресслужба Закарпатської митниці.  

Ретельно проаналізувавши документи, митники виявляли високий ризик направлення вантажів гуманітарної допомоги на адреси отримувачів без їх згоди, або без їх відома, використовуючи виключно реквізити організацій отримувачів гуманітарної допомоги, що знаходяться у відкритому доступі. Це, в свою чергу, могло призвести до використання товарів гуманітарної допомоги не за призначенням, або ненадходження таких товарів до осіб, які її дійсно потребують.

"Так, за 7 місяців 2023 року в зоні діяльності Закарпатської митниці зафіксовано 25 спроб незаконного переміщення товарів серед гуманітарної допомоги, яку не декларували або подавали документи, що містять неправдиві відомості, на загальну суму 6,2 млн грн. Серед предметів правопорушення - медичні препарати, плунжерні пари паливного насоса, теплові зори, антисептичні серветки, бальзами для гоління тощо – понад 1,2 найменувань", - йдеться у повідомленні. 

Також виявлено значні обсяги безперервного ввезення, з дати введення правового режиму військового стану, транспортних засобів, які ввозили вантажівками гуманітарної допомоги або самі переміщувались в якості гуманітарки. Такі товари були визнані гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги, відповідно до положень постанови уряду України (від 01.03.2022 № 174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану».

При наявності певних критеріїв ризику, з метою перевірки відомостей, що заявляються у деклараціях водіями транспортних засобів, Закарпатська митниця звертається до обласних військових адміністрацій для підтвердження фактів отримання вантажів з гуманітарною допомогою кінцевими отримувачам. При необхідності, здійснює інформування правоохоронних органів Закарпатської області та направляє запити на адреси іноземних відправників чи дарувальників товарів гуманітарної допомоги.

Читайте також: З болем та сльозами: на Закарпатті попрощалися із загиблим Героєм

3