1. Головна
  2. >
  3. Кримінал

“Нарколідерство” на Закарпатті: чи існує реальна відповідальність за популярні злочини? (ФОТО)

134
Кримінал Закарпаття

На Закарпатті масово затримують причетних до зберігання і поширення наркотиків, але реально карають не всіх, - місцеві ЗМІ.

“Нарколідерство” на Закарпатті: чи існує реальна відповідальність за популярні злочини? (ФОТО)

З початку року закарпатські правоохоронці провели з десяток гучних затримань осіб, причетних до торгівлі, зберігання та поширення наркотичних речовин на території області та за її межами. Крім того, майже щотижня на вулицях Закарпаття ловлять поодиноких закладників та торгівців дурман-зіллям. Про це пише groza-news.

Викриті наркоторговці та сумне “нарколідерство” Хустщини

З одного боку це свідчить про те, що йде активна робота з нейтралізації цього ганебного явища. А з іншого — що наркоторговців, які задіяні у великих наркотрафіках або у малих групах, через які поширюють наркотики — є дуже багато.

З останніх повідомлень варто згадати про перекриття у Києві каналу постачання кокаїну з Мукачева. Тоді там затримали дилера з Закарпаття. У нього вилучено наркотичні речовини вагою близько одного кілограму, що за цінами «чорного» ринку становлять майже 100 тис. дол. США.

Згодом у Хусті взяли під варту 5 підозрюваних у причетності до наркоторгівлі. Хуст, до речі, залишається одним із найбільш облюбованим містом для дрібних наркоторговців та, відповідно, одним із перших за затриманнями причетних до наркотичних оборудок.

Встановлено, що група таких бариг тут займалася незаконним придбанням і подальшим збутом наркотиків і психотропів протягом 2022-2023 років. Ведення незаконної діяльності ділки чітко розпланували між собою: одні відповідали за постачання «товару», інші ж вели перемовини з покупцями та здійснювали його збут.

Також 13 червня, під час несення служби на блокпості, що розташований у селі Торонь Хустського району, співробітники Відділення поліції № 2 Хустського райуправління попередили ввезення на територію Закарпатської області партії «важких» наркотиків.

Оперативники кримінальної поліції спільно зі слідчими Хустського районного управління поліції припинили незаконну діяльність 32-річного торговця наркотиками, який раніше вже відбував покарання за розбійний напад. Фігуранта впіймали «на гарячому», одразу після збуту клієнтові дози метамфетаміну. У справі триває слідство.

Також в Ужгороді не так давно правоохоронці виявили перехожого з наркотичною речовиною. Чоловік на вулиці Заньковецької, побачивши поліцейських, почав поводити себе підозріло та намагався уникнути зустрічі з ними.

А днями під час спілкування затримали 29-річного ужгородця, який помітно нервував, тому патрульні вирішили здійснити поверхневу перевірку. ТОРівці виявили серед речей чоловіка згорток з фольги з білою кристалічною речовиною, зовні схожою на наркотичну.

«Приймають», на жаль не всіх: допомагають липкі на руку правоохоронці. А кого «прийняли» — як правило, випускають «неупереджені» закарпатські судді

Попри чимало затримань, до реальних вироків, окрім, як помірні штрафи і попередження, на жаль, вдається довести чимало наркоторговців та їх сателітів.

Часто на їхній бік стають навіть окремі працівники прокуратури та поліції чи суду. Є випадки, коли «рішати» допомагають навіть і ті слідчі, котрі би мали боротися з цим злом. Як от у історії із затриманням у квітні на Ужгородщині працівниками ДБР за цим «рішаловом» із кругленькою сумою подяки місцевого прокурора та слідчого УСР у Закарпатській області. Як ідеться у сюжеті ДБР, оприлюдненому на офіційному ресурсі, підозрювані вирішили допомогти баригам, яких у грудні 2022 року викрили разом з нарколабораторією. Тоді затримали 14 осіб. Посадовці погодились за $65 тис. «вивести» зі справи або забезпечити виправдувальний вирок суду одному з організаторів. Вони допомагали в приховуванні наявних доказів щодо організатора, формально проводили його розшук та не затримували. Працівники ДБР затримали співробітника УСР «на гарячому», йому обрано запобіжний захід — тримання під вартою з альтернативою застави у понад 2 млн грн…

А буквально днями наше джерело повідомило, що чоловік ромської національності, котрий спричинив ДТП зі швидкою на перехресті вулиці Берчені та Собранецької, неодноразово був задокументованим правоохоронцями із наявними у нього різного роду наркотичними речовинами. Після ДТП правоохоронці також дослідили, що у момент пригоди він був під дією наркотиків. Однак, чоловіка відпустили і він, очевидно, і далі продовжить «барижити»…

Що ж до суддів, то періодично бачимо, як вони затягують справи щодо наркоторговців, присуджують їм помірні застави та виносять обурливі для громадськості вироки. Верхом такого безчинства стала справа щодо наркоторговців, більшість з яких уже не вперше затримують за торгівлю наркотиками у 2019 році. Тоді їх відпустили за порівняно незначні суми застави: 94 і144 тисячі гривень. Крім того, нікого з контролюючих судових органів не потурбував той факт, що один із суддів знаходився у родинних стосунках із затриманим.

На Закарпатті треба засновувати свою акцію «Спіймай баригу»

Аби якось уберегти молодь від деградації, небайдужі підприємці разом з правоохоронцями у Києві, Харкові та Одесі з травня започаткували акцію “Спіймай баригу”, метою якої є активізація боротьби з виготовленням, торгівлею та розповсюдженням наркотичних засобів на території України.

Як розповідають організатори заходу, кожна особа може отримати фінансову винагороду у випадку повідомлення правоохоронних органів про відомі їй факти виготовлення та збуту наркотичних засобів на території України.

Меценат Єгор Левченко пропонує кожному взяти участь у боротьбі за наркоторгівлею. За кожного дилера, закладника та нарколабораторію він уже почав виплачувати гроші.

Як стверджується на сайті акції, українці вже допомогли спіймати 7 “бариг”, за що отримали загалом 124 тисячі гривень.

Щоби отримати гроші на картку, учасник має взяти в поліції витяг про відкриття кримінального провадження. Всі докази, фото та відео, необхідні документи потрібно відправити організаторам. Людині, яка надсилає дані, обіцяють повну анонімність.

Грошова нагорода варіюється залежно від “ваги” викритого наркоторговця. Так, за викривання закладника/торгівця, у якого виявлено тяжкий наркотичний засіб до 0,15 г або від 500 г до 2,5 кг канабісу пропонують 8000 грн. За викривання торгівця наркотичних засобів у зоні бойових дій можна отримати 120 000 грн. А от за викривання місця розташування нарколабораторії, в якій буде вилучено від 30,0 кг тяжкого наркотичного засобу, обіцяють виплати мільйон гривень.

Чому це потрібно?

На Закарпатті, оточеному чотирма кордонами, логічно, можуть перетинатися різноманітні наркотрафіки. Тому така акція тут була б просто безцінною. Та й підприємців, які мають чистий бізнес, і не мають зв’язки з наркоторговцями, тут вистачає. Залишається лише діяти. Діяти, аби наше покоління, яке після перемоги буде відбудовувати Україну, виросло не з кашею у голові від наркотиків, а свідомими, адекватними інтелектуальними українцями. А для «наркобариг» потрібно створити такі умови, аби шукати «дахи» і «вирішувати» питання після їх затримання стало не можливим.

Для цього також треба звернутися до зміни судового та правоохоронного законодавства, збільшивши дисциплінарну відповідальність суддів, працівників поліції та прокурорів за звільнення наркоторговців  аж до звільнення з посади.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber