1. Новини Закарпаття
  2. >

Порушення на мільйони: Закарпатська митниця підвела підсумки І півріччя

25.07.2023 09:32 Кримінал

На підставі отриманих від митних органів іноземних держав відповідей порушено 20 справ про ПМП на загальну суму 31,1 млн гривень.

На підставі отриманих від митних органів іноземних держав відповідей порушено 20 справ про ПМП на загальну суму 31,1 млн гривень.

Як поінформували в управлінні боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці, впродовж І півріччя 2023 року на адресу митних органів іноземних держав направлено 49 запитів щодо підтвердження можливих фактів митних правопорушень.

Повідомляє Пресслужба Закарпатської митниці.

Відповідні запити направляються, коли у митників є обґрунтована підозра щодо можливого вчинення правопорушення, яке можна підтвердити або спростувати лише шляхом отримання інформації від митниць, або інших установ іноземних держави.

"Відтак, завдяки оперативному, повному та своєчасному отриманню інформації від митних органів іноземних країн, закарпатські митники запобігають не лише неправомірному ввезенню імпортного товару в Україну, а й виявляють ухилення сплати суб’єктами ЗЕД у повному обсязі митних платежів, що впливає на наповнення Держбюджету.

Тож, на підставі отриманих від митних органів іноземних держав відповідей порушено 20 справ про ПМП на загальну суму 31,1 млн гривень", повідомляють у відомстві. 

В основному порушення митних правил були пов’язані з поданням митному органу документів, що містять неправдиві відомості. Зокрема, щодо найменування, кількості та вартості товарів, які ввозилися на митну територію України. Таким чином, ділки прагнуть завезти побільше імпортного товару в обхід повної сплати податків.

"Також були факти, коли у товаросупровідних документах вказувалися «липові» фірми-відправника та одержувача товарів. У таких випадках складаються протоколи про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Санкції даної статті передбачають  накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів з їх конфіскацією.

Серед предметів правопорушення, які митники вилучали, в основному, побутові імпортні товари. Приміром, за півроку  зафіксовано декілька випадків неправомірного ввезення іномарок за заниженою вартістю", - зауважує Закарпатська митниця. 

         Приміром, лише за червень п.р. на підставі аналізу товаросупровідних документів направлено 12 звернень на адресу іноземних контрагентів для отримання уточнюючих відомостей, що необхідні, аби встановити законність переміщення вантажів на митну територію України.

Нагадаємо, Працюють не покладаючи рук: на Тячівщині відновлюють завалений міст (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Буде цікаво, як місцевим так і туристам: в одній з туристичних родзинок Закарпаття з'явилася цікава фото-локація (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатському посадовцю загрожує до 8 років тюрми: відомо, що накоїв (ФОТО)
Читайте на ГК:"Невтішні прогнози закарпатських рятувальників справдились": череда пожеж в області знищила гектари (ФОТО)