1. Головна
  2. >
  3. Кримінал

"Немає вже сил, неначе каторга": жителі Закарпаття не стримують сліз

1244
Кримінал Новини Перечина

Практично у всіх районах жителі нині скаржаться на одну із актуальних проблем, яка забирає чимало часу.

"Немає вже сил, неначе каторга": жителі Закарпаття не стримують сліз

У регіоні розпочалися традиційні весняні клопоти на городах й полях. Майже у всіх районах області люди уже встигли посадити городину, а чимало господарів постарались засадити земельні ділянки "другим хлібом" - картоплею.

Як раніше писав "Голос Карпат", цьогоріч поодинокі господарі посадили картоплю напередодні Великодня, щоб мати ранній урожай "другого хліба" .

Утім, люди кажуть, що зарано картоплю не варто садити у землю, доки вона ще волога й не надто прогрілась. Також ряд господарів не поспішали із садінням картоплі й через ще одну важливу причину, ймовірні заморозки. Вони, врешті, не забарились у квітні, у горах в останні дні місяця випав сніг, а у низинах температура знизилась до - 2 градусів. Наразі на Закарпатті погода більше сприяє посадці картоплі. Тож багато людей тільки зараз починають масштабно працювати на нивах. У деяких районах, зокрема на Перечинщині, окрім другого хліба, розпочали вже садити квасолю та кукурудзу. Одні послуговуються механічним засобами обробітку землі, інші працюють вручну.

Другий спосіб дуже важкий, мозолистий, відзначають краяни. Та механічний обробіток, додають жителі, нехай значно і легший, та зараз не всім по кишені. Минулого разу видання писало, в яку суму обійдеться цього року зорати сотину .

Відзначмо, через нестачу фінансів, цього року багато людей самотужки арештували й переконували земельні ділянки. Одна із актуальних та дуже важливих проблем, із якою зіткнулись жителі області - кам'янистий й твердий грунт, який важко піддається рукам.

Люди кажуть, цього року земля дуже важка та забита, неначе цемент. Щоб зробити якусь бодай грядку, чи навіть вибрати лунку під посадку картоплі чи то квасолі, потрібно "налупатись" добре з численними грудами.

"Це важка праця, осляча. На ниві робити потрібно багато. Налупатися із тими грудами, поки садити картоплю. Цього року нам дуже важко, треба лишити останні сили. Мотика спадає не раз поки бєш по тих грудах, руки болять, ноги ниють, спина в три погибелі", - розповідає Марія Петрівна.

Проблему також порушують у мережі Фейсбук, де розповідають про важкі сільські будні та те, як в останні роки люди садять все менше і менше картоплі. Одна із дописувачок наголошує у своєму пості на тому, що зараз людей на нивах не так багато й процес садіння картоплі не такий масовий, як був раніше, коли на полях збиралась ціла бригада. Не садять люди уже і картоплю у таких великих масштабах, як у минулі роки біля хат і обробляють менше землі. 

Нагадаємо, Обережно "пальонка" на АЗС: на Львівщині викрили підпільних виробників нафтопродукції (ФОТО)

Дефіцит електроенергії: як українці переживуть літо?

Автотроща на Мукачівщині: ДСНСівці витягували потерпілого із заблокованого авто

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber