1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські митники припинили незаконне вивезення двох вантажівок з лісоматеріалами (ФОТО)

07.02.2023 12:30 Кримінал

Одразу два протоколи про порушення митних правил задокументували на двох митних постах Закарпатської митниці через недостовірну інформацію в документах, поданих для вивезення лісоматеріалів за кордон.

Одразу два протоколи про порушення митних правил задокументували на двох митних постах Закарпатської митниці через недостовірну інформацію в документах, поданих для вивезення лісоматеріалів за кордон.

Про це повідомляє Пресслужба Закарпатської митниці.

У першому випадку, під час оформлення електронної декларації на внутрішньому митному посту «Ужгород-вантажний», декларант надав товаросупровідні, згідно з якими до Польщі експортувався товар «матеріали для плетіння (ліщина) повздовжньо колоті, у в'язанках по 25 шт, комплектуючі для виробів декоративного призначення, елементів загорожі - 3354 (21,50 м3) в'язанок», вартістю майже 6 тис Євро.

Та, коли закарпатські митники провели ретельний огляд вантажу, то виявили, що товар  насправді являє собою «повздовжньо розколоті на 2, 4 і більше частини, залежно від товщини, сокирою чи іншими інструментами окоровані стовбури дерев (за інформацією відправника - ліщини), зв'язані у в'язанки». Тобто, вантаж фактично не відповідає заявленому коду на товар.

- Зміна коду товару впливає на застосування заходів нетарифного регулювання при здійсненні експорту товару за визначеним кодом, - зазначають фахівці управління митними платежами, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД Закарпатської митниці.

В іншому випадку, на митному посту «Дякове» (українсько-румунський кордон) перевізник надав товаросупровідні документи, згідно з якими до Туреччини експортувався вантаж «пиломатеріали хвойних порід, обрізані», площею 32 м3, вартістю 3,8 тис доларів.

На підставі результатів застосування системи управління ризиками, інспектори провели повний огляд вантажу. В результаті, виявлено на пиломатеріалах бірки іншого лісокористувача, відповідно й сертифікати про походження лісоматеріалів для здійснення експортних операцій не відповідали фактичному вантажу.

Пізніше з’ясувалося, що згідно з рахунком-фактурою, покупцем пиломатеріалів соснових обрізаних, в кількості 37 м3, вартістю 4400 доларів є турецька фірма, яка взагалі не фігурувала в митній декларації та товаросупровідних документах.

В обох випадках задокументовані протоколи за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. В першому – відносно декларанта, який вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД.

В іншому - відносно керівниці однієї зі столичних фірм, яка надала митниці недостовірні документи, а саме – сертифікат про походження лісоматеріалів для здійснення експортних операцій, а також неправдиві відомості про отримувача.

Предмети правопорушення наразі вилучено до рішення суду.

Нагадаємо, на нещодавній зустрічі з суб’єктами ЗЕД, керівник Закарпатської митниці наголошував, що на сьогодні вживаються необхідні заходи щодо забезпечення максимального контролю за експортом лісу та лісоматеріалів, особливо цінних порід.

Нагадаємо, Спіймали «на гарячому»: на Закарпатті поліція затримала ще одного наркоторговця (ФОТО) 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула всіх закарпатців: клята війна забрала життя ще одного Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?
Читайте на ГК:Уже цими вихідними: невже Захід України перетвориться на дюни?