1. Головна
  2. >
  3. Кримінал

Закарпатські митники запобігли вивезенню за кордон валютних цінностей на суму понад 700 тисяч (ФОТО)

990
Кримінал Закарпаття

На митному посту «Ужгород-вантажний», що на кордоні зі Словаччиною, закарпатські митники запобігли незаконному вивезенню значної суми незадекларованої валюти.

Закарпатські митники запобігли вивезенню за кордон валютних цінностей на суму понад 700 тисяч (ФОТО)

Прямуючи до Євросоюзу на іномарці «Mazda CX-5»», 33-річний житель Черкащини під час проходження митно-прикордонного контролю свідомо обрав «зелений коридор». Своїми діями чоловік підтверджував правомірні наміри перетнути українсько-словацький кордон. Усно наш співвітчизник повідомив, що переміщує 10 тис доларів.

Про це повідомляє Пресслужба Закарпатської митниці.

Утім, інспектори спільно з прикордонниками, ретельно перевіривши автомобіль, виявили ще 20 тис доларів, про які гр.України чомусь «забув» внести у митну декларацію і на яку необхідні документи, що підтверджують їх легальність. До слова, згідно з вимогами митного законодавства, дозволяється переміщувати іноземну валюту через кордон до 10 тисяч євро на одну особу.

Чималенька готівка валюти знаходилися серед особистих речей водія - у зеленій сумці та акуратно обгорнуті в паперовий конверт.

У своїх поясненнях чоловік почав виправдовувався, що валютні цінності забув передати дружині, яка теж мала перетинати кордон пізніше.

Тож, за порушення порядку проходження митного контролю в зоні спрощеної смуги (зелений коридор) та переміщення валютних цінностей, відносно громадянина України складено протокол за ч.1 статті 471 Митного кодексу України. Незадекларована валюта, яка за курсом НБУ складає понад 731 тис грн, вилучена.

Нагадаємо, що санкції зазначеної статті Митного кодексу передбачають накладення штрафу в розмірі 20% суми, що перевищує дозволену законодавством України для переміщення валютних цінностей без письмового декларування. Справи зазначеної категорії розглядаються митним органом.

Нагадаємо, Закарпатському бізнесу запропонували купувати електроенергію за кордоном 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber