1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Через КПП "Дякове" намагалися вивезти 10 старовинних книг

16.01.2023 11:20 Кримінал

Закарпатські митники запобігли вивезенню за кордон старовинних книг. Серед них знаходилася 1 книга російського видавництва та 9 німецьких книг датованих з 1780 по 1942 рр.

Закарпатські митники запобігли вивезенню за кордон старовинних книг. Серед них знаходилася 1 книга російського видавництва та 9 німецьких книг датованих з 1780 по 1942 рр.

Про це інформує Прес-служба Закарпатської митниці

Вчора, 14 січня, на митний пост «Дякове», що на кордоні з Румунією, заїхала вантажівка під керуванням водія-експедитора приватної фірми, у якій без дозвільних документів вивозилися 10 старовинних книг датованих до 1945 року.

Повертаючись із України до Сербії на вантажному автомобілі «Volvo» з напівпричепом, 38-річний чоловік у зоні митного контролю переміщував вантаж «особисті речі».

Закарпатські митники на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків вивели транспортний засіб із загального потоку для проведення митного огляду.

У вантажному відсіку в коробці, крім заявлених у митній декларації речей, серед сучасних книг вони виявили не задекларовані в установленому порядку та без будь-яких дозвільних документів на вивезення з території України 10 старовинних книг, надрукованих з 1780 по 1942 роки.

Водій-експедитор пояснив митникам, що йому нічого не відомо щодо цих речей. Декларант, у свою чергу заявив, що він оформляв особисті речі в режимі експорт громадянина іноземної держави і йому також нічого не відомо.

За порушення митного законодавства інспектори відносно порушника склали протокол за ст. 471 МКУ.

Оскільки стародруки можуть мати культурно-історичну цінність, закарпатські митники вилучили вантаж для подальшої експертизи. Їх реальну вартість і цінність встановлять експерти.

Нагадаємо, відповідно до Наказу Міністерства культури України від 22.04.02 №258 „Про затвердження Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України” на друковану продукцію, що видана до 1945 року потрібен дозвіл Державної служби контролю.

Читайте на ГК:До Виноградова по дорозі на фронт завітав грузинський політик і воїн Коба Хабазі (ФОТО)
Читайте на ГК:З Угорщини на Виноградівщину: школи двох громад отримали техзасоби для полегшення навчання (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Відключатимуть на кількох вулицях: у Виноградові можливі перебої з електропостачанням