1. Новини Закарпаття
  2. >

Вилучили «товару» на 45 млн гривень: Закарпатські поліцейські “накрили” міжрегіональне наркоугруповання (ФОТО)

22.12.2022 00:02 Кримінал

В ході операції було затримано ключових осіб та вилучено наркотики, документацію та автомобілі.

В ході операції було затримано ключових осіб та вилучено наркотики, документацію та автомобілі.

Співробітники закарпатської поліції проводять розслідування у справі, що стосується виготовлення на території Закарпатської області наркотиків та налагодження каналів їх збуту за межі регіону.

Поліцейські встановили, що організаторами злочину є четверо осіб з Житомира та Києва. Чоловікам вдалося створити злочиннеугруповання, у якому учасники не мали прямих контактів з організаторами та практично не контактували між собою. Таким чином вони забезпечили, в першу чергу для себе, максимальну конфіденційність, адже при затриманні будь-кого з учасників, той не зміг би повідомити правоохоронцям інформацію, яка б «вивела» на них.

За короткий час фігуранти встигли поширити свій злочинний вплив у 10 областях України – мова йде про найбільші районні центри.

Для розповсюдження наркотовару зловмисники використовували закриті канали у соцмережах. Із лабораторії наркотовар доставлявся ділкам, від них - дилерам, і в подальшому через так звані «закладки» він потрапляв до наркозалежних клієнтів.

Слідчі поліції Закарпаття задокументували протиправну діяльність вже 20 учасників злочинної групи, серед яких організатори, виробники наркотичних речовин, фінансисти та особи, які відповідали за доставку.

19 грудня, за силової підтримки бійців КОРД та РПОП, було проведено спецоперацію із ліквідації наркобізнесу.

Одночасно проведено 53 санкціоновані обшуки у різних областях України. Поліцейські вилучили понад 30 кг наркотичних засобів і психотропних речовин, а також 2,5 тонни прекурсорів. Вартість вилученого сягає 45 мільйонів гривень. Також вилучено чорнові записи зловмисників з описами усієї схеми поширення наркотиків на території держави, зброю та 14 автомобілів.

Поліцейські встановили місце розташування і самої лабораторії, де виготовлялися наркотики: вона знаходилася у підвальному приміщенні приватного будинку в Ужгородському районі. Потужності цієї лабораторії дозволяли щотижня виготовляти заборонені речовини у промислових масштабах та отримувати прибуток у районі 40 млн гривень.

Усіх членів злочинної організації затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу та поміщено до ізолятора тимчасового тримання. В залежності від участі та ролі у незаконній діяльності, їхні дії кваліфіковано за різними статтями Кримінального кодексу України: ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній); 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів); 311 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів) та 317 (Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

Наразі встановлено, що деякі співучасники підозрюваних знаходяться за кордоном, тому готуються необхідні матеріали для оголошення їх у розшук. Заходи з викриття тривають. Оперативний супровід у справі здійснюють співробітники Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області.

Читайте також: “Купив” доньці двох братів: чоловік вдавав багатодітного батька, щоб виїхати за кордон

Читайте на ГК:"Шлунки залізні, їдять вибухові предмети": щурі й миші-мутанти в окопах військових оновили меню
Читайте на ГК:Епідпоріг високої інтенсивності: ще в одній громаді на Закарпатті забили на сполох
Читайте на ГК:Епідемія грипу косить учнівську молодь на Закарпатті: в громадах один за одним зачиняють освітні заклади