1. Головна
  2. >
  3. Кримінал

Нові правила перетину кордону: що варто знати українцям

1443 Кримінал Україна

Українські біженці отримали право на перетин кордонів Євросоюзу з електронним документом Diia.pl. Крім того змінилися умови ввезення тварин до Польщі.

Нові правила перетину кордону: що варто знати українцям

Про це йдеться у повідомленні на сайті польського уряду.

“Польща повідомила Європейську комісію про електронний документ, доступний для біженців з України – Diia.pl, як документ, що підтверджує їхнє законне перебування на території Польщі та дозволяє їм подорожувати в межах Європейського Союзу, а також перетинати його зовнішні кордони. Це перша повністю цифрова посвідка на проживання в Європейському союзі“, – йдеться в повідомленні.

Е-посвідка дозволяє підтвердити найважливіші дані, такі як: ваше ім’я та прізвище, фото, присвоєний номер PESEL, дата і місце народження, громадянство. 

Документ Diia.pl є підтвердженням легальності перебування в Польщі та доступний через мобільний додаток mObywat, який можна встановити на мобільні телефони з Android та iOS. Також необхідно мати PESEL, польський аналог українського ідентифікаційного коду. Детальна інструкція – тут.

Дані, що зберігаються на телефоні, зашифровані та підписані з сертифікатом, який отримуєте під час активації програми – він призначений лише конкретній особі на конкретнийтелефон. Навіть після втрати телефону дані є безпечними.

Також від сьогодні, 25 липня, впроваджуються нові умови для ввезення домашніх тварин з України до Польщі.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.Зазначається, що ввезення домашніх тварин (котів, собак та тхорів) в супроводі їх власників або опікунів (уповноважених осіб) на територію Республіки Польща з України буде можливим за умови виконання таких вимог:

тварина ідентифікована за допомогою мікрочипу;тварина має діючу вакцинацію від сказу, яка проведена не раніше дати мікрочипування;тварина має дійсний паспорт Європейського зразка, який видається ветеринарними установами Держпродспоживслужби.

Для спрощення процедури перетину кордону польські митні та ветеринарні служби не вимагатимуть довідку про стан здоров’я та результати тестування рівня антитіл проти сказу, проведеного методом титрування.

Нагадаємо, У деяких категорій пенсіонерів пенсія виросла на 3 тис. грн: хто отримав найбільшу надбавку.

Читайте також: