1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські митники викрили керівника фірми, який завіз 100 бочок моторної олії за «липовими» документами

06.07.2022 13:56 Кримінал

Шахрайство з товаросупровідними документами на мільйон гривень обернулося для керівника вітчизняної фірми повним крахом.

Шахрайство з товаросупровідними документами на мільйон гривень обернулося для керівника вітчизняної фірми повним крахом.

Про це повідомили у пресслужба Закарпатської митниці.

Закарпатські митники вивели на чисту воду мешканця Запоріжжя, який завіз на митну територію України 100 бочок олії (моторної та гідравлічної), розмитнивши їх за «липовими» документами.

Так, під час митного контролю та оформлення на внутрішньому посту «Мукачево» вантажу «олія моторна» у державних інспекторів оперативного відділу управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці виникла підозра щодо достовірності поданих товаросупровідних документів. У них зазначалося, що товар «олія моторна» у кількості 100 металевих бочок, вагою брутто 19,7 тис тонн, вартістю майже 29 тис дол США оформляється як «повернення в Україну». Виробником, відправником та продавцем вказано одне грузинське підприємство, а покупцем – товариство в м.Запоріжжя.

Відтак, інспектори провели ретельний огляд вантажівки та встановили, що на бочках з олією містяться маркувальні етикетки, у відповідності яких товар виготовлено та розфасовано фірмою, що розташована на тимчасово окупованій російською державою в м.Бердянськ. У результаті перевірки, з’ясувалося, що даний товар незаконно був вивезений в Грузію, а затим через Румунію ввезено на митну територію України.

Таким чином, гендиректор запоріжської фірми надав Закарпатській митниці неправдиві відомості щодо країни походження, відправника товару «олія моторна», вчинивши правопорушення, передачене ч.1 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі відносно керівника складено протокол, 100 бочок з мастилами, вартістю 97 тис грн, вилучено на склад митниці до рішення суду. Дана стаття передбачає накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів та їх конфіскацію.

Нагадаємо, Водій Mitsubishi втік у невідомому напрямку: нові подробиці смертельної ДТП на Хустщині.

Читайте на ГК:"Людей косила чорна смерть": таємниці поховань на закарпатському цвинтарі й пошесть чуми
Читайте на ГК:Тумани та майже без дощів: синоптик розповіла, якою буде погода цього тижня (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Відключення світла на Закарпатті: патрульні області запровадили челендж, який вартий уваги