1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді обговорили питання безпечної роботи ліфтів на Закарпатті

28.05.2019 19:49 Кримінал

На жаль, останнім часом це питання належить до числа проблемних, вирішення яких потребує комплексного підходу.

Детальніше про ситуацію, яка склалася на Закарпатті у цьому напрямі, на засіданні колегії Управління Держпраці у Закарпатській області у понеділок, 27 травня, розповів начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Віталій Ляхович.

За його словами,  про безпечну експлуатацію та утримання ліфтів в справному стані мали б подбати власники житлового фонду шляхом укладення договорів на технічне обслуговування ліфтів зі спеціалізованими організаціями, в яких наявні відповідні документи дозвільного характеру; навчений кваліфікований персонал тощо і які повинні слідкувати, аби до роботи не були допущені ліфти, що відпрацювали встановлений граничний термін експлуатації (25 років), без проведення експертного обстеження та ремонту.

Якщо в Мукачеві  ситуація з ліфтами, можна сказати, поступово налагодилася – більшість ліфтів знаходиться на балансі міської ради, представники якої розуміють всю складність і відповідальність цього питання, то в Ужгороді у цьому плані сформувалася по-справжньому парадоксальна ситуація. У місті більшість ліфтів перейшла у «спадок» ОСББ. Ці об’єднання, як відомо, не є суб’єктами господарювання. 

Тому перевірки таких організацій не входять до компетенції органів Держпраці. Але укладати відповідні договори із спеціалізованими підприємствами вони не поспішають. Не переймається цією проблемою і міська рада. 

«Тож питання забезпечення утримання пасажирських ліфтів в багатоповерхівках  Ужгорода у справному стані залишається наразі відкритим», – підсумував Віталій Ляхович.

Нагадаємо, на економічно активних підприємствах Закарпаття зменшилась заборгованість із зарплати

Читайте на ГК:Ужгородські школярі замість квітів вчительці зібрали гроші для хворої дівчинки (ФОТО)
Читайте на ГК:Журналісти розповіли про закарпатця, який став чемпіоном Європи з кікбоксу (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді відбулася виставка-ярмарок "Тур'євроцентр Закарпаття" (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка